Plan lekcji

Zastępstwa
Plan lekcji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Umowa o współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym
Wpisał: Bernadeta K.   
26.06.2015.

Miło nam poinformować, że 7 maja 2015r. pomiędzy naszą szkołą a Uniwersytetem Ekonomicznym została zawarta umowa o współpracy. W celu realizacji postanowień tej umowy Uczelnia zobowiązała się do zapewnienia naszym uczniom możliwości uczestnictwa w wykładach rektorskich i wykładach otwartych, programach edukacyjnych, zajęciach (wykładach, warsztatach, spotkaniach itp.) prowadzonych przez pracowników uczelni, pracach i badaniach kół naukowych, pracach zespołów artystycznych oraz wydarzeniach i imprezach organizowanych przez Uczelnię. Ponadto Uczelnia zapewniła objęcie systemem konsultacji/opieki naukowej szczególnie uzdolnionych uczniów (tutoring) przez pracowników Uczelni.

 
Dni Otwartych Drzwi na Uniwersytecie Ekonomicznym
Wpisał: Bernadeta K.   
29.06.2015.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Wydział Biznesu, Finansów i Administracji zaprasza wszystkich kandydatów na studia na Dni Otwartych Drzwi, które odbędą się w rybnickim kampusie w dniach 1-3 lipca 2015 roku w godzinach 9-14. W tym czasie pracownicy Uczelni będą rozwiewać wszystkie wątpliwości dotyczące rekrutacji i studiowania, a także odpowiadać na pytania kandydatów. Na terenie Uczelni uruchomiony zostanie punkt rekrutacyjny, gdzie maturzyści będą mogli zarejestrować się na studia. W tych dniach będzie możliwość zwiedzenia budynku Uczelni.
Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość…
 
Świadectwa maturalne
Wpisał: Anita Cz.   
26.06.2015.

Informacja o odbiorze świadectw maturalnych znajduje się w zakładce: Matura

 
Wakacje
Wpisał: Anita Cz.   
26.06.2015.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz sympatykom ZSE-U życzymy bezpiecznych wakacji, pełnych słońca, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

Niech czas wakacyjny pozwoli Wam odpocząć i nabrać energii na przyszły rok szkolny.

 
Rybnicki Prymus 2015
Wpisał: Bernadeta K.   
26.06.2015.

23 czerwca br. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej –Zespół „Przygoda”, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Rybnika dla uczniów rybnickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za wybitne osiągnięcia w nauce, wzorowe zachowanie, postawę i zaangażowanie w życie szkoły. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Stypendium Prezydenta Miasta Rybnika otrzymał Bartosz Barszcz – kl. 3TR i Franciszek Harazim – kl. 3GZ. Uczniowie: Artur Gojny – kl. 4TB i Łukasz Nastuła – kl. 4TL otrzymali stypendium Rybnickiego Prymusa. Natomiast uczennica kl. 1TGH – Anna Błanik otrzymała stypendium motywacyjne ufundowane przez właściciela Centrum Handlowo-Rozrywkowego Rybnik Plaza za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Wyprawka szkolna - rządowy program dofinansowania do zakupu podręczników szkolnych
Wpisał: Bernadeta K.   
23.06.2015.

Wzorem lat ubiegłych o pomoc mogą ubiegać się uczniowie:

a) spełniający kryterium dochodowe, tj. dochód na jednego członka w rodzinie nie przekracza 574 zł na osobę w rodzinie (netto);

b) nie spełniający kryterium dochodowego, ale mający trudną sytuacje rodzinną, w szczególności gdy w rodzinie występuje ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm i narkomania, zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa lub klęska żywiołowa.

Uczniowie chcący ubiegać się o zwrot kosztów zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016 proszeni są zgłoszenie się do pedagoga szkolnego s. 108A do dnia 26 czerwca 2015 r. W przypadku zakupu podręczników w okresie wakacji należy zachować paragony, rachunki lub faktury. Kwota dofinansowania dla uczniów klas IV technikum wynosi 445 zł.

 
Nagroda specjalna w finale Kulinarnego Pucharu Śląska
Wpisał: Bernadeta K.   
24.06.2015.

20 czerwca br. w Chorzowie odbył się finał II Kulinarnego Pucharu Śląska dla uczniów szkół gastronomicznych. Do finału zakwalifikowało się tylko 6 zespołów uczniów z całego Śląska. Wyróżniono w ten sposób również zespół z naszej szkoły: Mariusza Jasińskiego z klasy II TŻ i Dorotę Seweryniak z klasy I TŻ.
Mariusz i Dorota wykonali dwie potrawy konkursowe: przekąskę „Zdekonstruowany szałot” oraz deser „Moczka po liftingu” i  otrzymali nagrodę specjalną za najlepszą pracę w zespole i na stanowisku . Dzięki tej nagrodzie będą mogli wziąć udział w warsztatach w Studiu Kulinarnym Browar Mieszczański we Wrocławiu z wybranym mistrzem kuchni.
Serdecznie gratulujemy !!!

 

 
Wyróżnienie dla Mariusza Jasińskiego
Wpisał: Bernadeta K.   
14.06.2015.

Mariusz Jasiński z kl. 2TŻ zdobył wyróżnienie na III Festiwalu Młodych Naukowców organizowanym  w ZST w Rybniku.
Festiwal ma charakter konkursu w 3 kategoriach. Mariusz zaprezentował pracę „Sferyfikacja jako technika kuchni molekularnej” w kategorii – doświadczenia. Praca obejmowała: prezentację multimedialną, prezentację ustną oraz wykonanie sztucznego kawioru w wyniku sferyfikacji  soku marchewkowego alginianem sodu.
Przygotowanie do konkursu wymagało odświeżenia wielu wiadomości z chemii oraz ich poszerzenia o nowe  zakresy. Pomoc informatyczna — Adam Łuc –kl.2TL.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 320

REKRUTACJA 2015/2016

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości