Patron szkoły

Nadanie imienia
Biografia

Plan lekcji

Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Rozpoczęcie roku szkolnego
Wpisał: Anita Cz.   
23.08.2016.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 r

godz. 9.00

  • · godzina 9.00msza świętą w kościele św. Jadwigi na osiedlu Nowiny dla wszystkich uczniów szkoły.

Po zakończeniu mszy uczniowie przechodzą pod opieką nauczycieli do budynku szkolnego:

  • · uczniowie klas pierwszych:

- godz. 10.00spotkanie z dyrekcją szkoły w auli a następnie spotkanie z wychowawcami w salach wskazanych w harmonogramie;

- po spotkaniu z wychowawcą, uczniowie klas pierwszych piszą test z języka angielskiego celem przydzielenia do grup językowych (uczniowie proszeni są o przyniesienie długopisów).

  • · uczniowie klas II, III i IV technikum oraz klas II i III ZSZ po zakończeniu mszy św. mają spotkania z wychowawcami w salach wskazanych w harmonogramie.

 

 
Konkursy audiowizualne
Wpisał: Bernadeta K.   
29.08.2016.

Drogi uczniu!!!
Jeśli uwielbiasz robić zdjęcia lub nagrywać własne filmy, serdecznie zachęcamy Cię do wzięcia udziału w dwóch konkursach audiowizualnych „Zaraź nas swoją pasją” i „Oddal to”, w których można zdobyć interesujące nagrody. Jeden z konkursów polega na nagraniu 5 minutowego filmu na temat swojej pasji, drugi natomiast polega na stworzeniu plakatu lub kolażu ze zdjęć zrobionych w aplikacji „Oddal to”. Nie trać czasu!!! Termin zgłoszeń mija 9 września!!
Szczegółów udziela pedagog szkolny – Joanna Białas (s.108 A)

 
Warsztaty z Mistrzem
Wpisał: Bernadeta K.   
23.08.2016.

W poniedziałek, 12 września 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku odbędą się nietypowe warsztaty kulinarne dla uczniów. Będą one prowadzone w ramach „Warsztatów z Mistrzem” przez Kurta Schellera, znakomitego i wybitnego Szefa Kuchni.
Kurt Scheller jest laureatem wielu prestiżowych nagród, członkiem i założycielem organizacji kulinarnych zarówno w Polsce jak i innych krajach. Jest także jurorem w wielu konkursach kulinarnych i znaczącym głosem doradczym w dziedzinie kulinarnej. Otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień i nagród za działalność na rzecz polskiego hotelarstwa i gastronomii. Uczniowie szkoły w Rybniku będą mieli okazję pracować z autorytetem branży gastronomicznej, podpatrzeć w pracy znakomitego kucharza i wspólnie wykonać kilka ciekawych potraw.

 
Wyprawka szkolna 2016/2017
Wpisał: Bernadeta K.   
03.08.2016.

UWAGA RODZICE !

DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW

WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017

 

Do kogo kierowana jest pomoc?

W roku szkolnym 2016/2017 pomoc skierowana zostaje do m.in. do uczniów:

1)      słabowidzących,

2)      słabosłyszących,

3)      z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

4)     z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

5)      z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

6) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1–7 posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczających w roku szkolnym 2016/2017 do szkoły ponadgimnazjalnej: technikum lub zasadniczej szkoły zawodowej.

Jaką pomoc można  otrzymać w ramach programu „Wyprawka szkolna”?

Pomoc udzielana jest niezależnie od dochodu. Pomoc jest udzielana w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, lub podręczników do kształcenia w zawodach dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

Kwota dofinansowania dla uczniów technikum wynosi 445 zł, natomiast dla uczniów zasadniczej szkoły  zawodowej – 390 zł.

Czytaj całość…
 
Odbiór świadectw maturalnych
Wpisał: Anita Cz.   
05.07.2016.

Odbiór świadectw maturalnych w kancelarii szkolnej od 5 lipca 2016r. (wtorek) .

Maturzystom, którzy nie zdali jednego egzaminu maturalnego, przysługuje egzamin poprawkowy. Warunkiem przystąpienia do poprawki jest złożenie w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 12 lipca 2016r. oświadczenia o przystąpieniu do egzaminu poprawkowego.

 

 
Poczet sztandarowy
Wpisał: Bernadeta K.   
20.06.2016.

W niedzielę 19 czerwca br. uczniowie klasy 1 TB w składzie:
Nikola Bulińska, Paulina Wardęga, Rafał Krogulec
reprezentowali naszą szkołę na odpustowej mszy św.
w Bazylice pod wezwaniem św. Antoniego.
Uroczystości połączone były z obchodami Dni Rybnika.

 
Wizyty studyjne do NBP
Wpisał: Janka   
19.06.2016.

W ramach projektu „Rozwiń skrzydła w ekonomii” klasy o profilu technik ekonomista, technik handlowiec oraz technik logistyk w dniach 13, 14 i 18 czerwca 2016 roku wzięły udział w niezwykle interesującej wycieczce edukacyjnej do Narodowego Banku Polskiego w Katowicach.

Podczas wycieczki po gmachu NBP uczniowie mieli okazję zwiedzić sortownię pieniędzy, wziąć do ręki sztabkę złota o wartości około 2 milionów zł, spotkać się kolekcjonerem maszyn do liczenia oraz z policją kryminalną, która podczas zajęć warsztatowych pokazała, jak w jaki sposób zbiera się i zabezpiecza odciski palców. Młodzież wzięła udział w konkursie o polityce monetarnej Unii Europejskiej, wykazała się znajomością polityki monetarnej oraz funkcji pełnionej przez Bank Centralny. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i był okazją do pogłębienia wiedzy ekonomicznej.

Projekt „Rozwiń skrzydła w ekonomii” realizowany jest w ramach edukacji ekonomicznej i współfinansowany przez Narodowy Bank Polski.

 
Nasz projekt zwyciężył !
Wpisał: Bernadeta K.   
19.06.2016.

7 czerwca zakończyło się głosowanie w sklepach "Tesco" na projekty zgłoszone w programie "Decydujesz, pomagamy". Dzięki oddanym głosom, projekt: "Dbaj o zdrowie z Zeusem" zgłoszony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika i Gastronomika zwyciężył w regionie rybnickim. Otrzymaliśmy grant w wysokości 5000zł, który zostanie przeznaczony na działania związane ze zdrowym stylem życia w przyszłym roku szkolnym.
Dziękujemy wszystkim za oddane głosy !

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 424

REKRUTACJA 2016/2017

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości