Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
GIMNAZJADA 2016
Wpisał: Anita Cz.   
20.05.2016.

20 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się TURNIEJ Z ZEUSEM - GIMNAZJADA 2016. Jak co roku gimnazjaliści brali udział w konkursach ekonomicznych, reklamowych, hotelarskich, gastronomicznych, zdobywając punkty dla swoich gimnazjów. Pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum nr 2 w Rybniku. GRATULUJEMY
Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom serdecznie dziękujemy za wyśmienitą zabawę i zapraszamy na GIMNAZJADĘ w przyszłym roku.

Fotorelacja z GIMNAZJADY 2016 na FACEBOOKU.

 
Dbaj o zdrowie z ZEUSEM
Wpisał: Bernadeta K.   
16.05.2016.

Nasza szkoła, pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika i Gastronomika, zgłosiła projekt w programie Tesco "Decydujesz, pomagamy", który dotyczy zdrowego stylu życia i ochrony zdrowia. Spośród 1075 zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 460 finalistów, którzy powalczą o 146 grantów. W rejonie rybnickim zostały wyłonione 3 najlepsze projekty, wśród których znalazł sie nasz zatytułowany "Dbaj o zdrowie z ZEUSEM". O tym, który projekt zwycięży i zostanie nagrodzony grantem w wysokości 5000 zł zadecydują klienci sklepów Tesco. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy! Za zakupy o dowolnej kwocie klient sklepu otrzyma żeton uprawniający do głosowania na wybrany projekt.
Głosowanie potrwa od 11 maja do 7 czerwca br. Na projekt "Dbaj o zdrowie z ZEUSEM" możemy oddawać swoje głosy we wszystkich sklepach Tesco w Rybniku i w Rydułtowach. Postarajmy się razem o zwycięstwo !

 
Relacja z praktyk
Wpisał: Janka   
10.05.2016.

24 kwietnia 2016 na praktyki zagraniczne w ramach projektu „Twoje doświadczenie – Twoja przyszłość” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój wyjechało łącznie 39 uczniów naszej szkoły. Wśród uczestników projektu są ekonomiści, handlowcy, hotelarze oraz logistycy z klas trzecich. Praktyki odbywają się w trzech państwach – w Hiszpanii swoje praktyki odbywa 7 uczennic z klasy 3TA, w Niemczech – 10 uczniów z klas 3TH i 3TL, natomiast w Anglii – 22 uczniów klas 3TA, 3TB, 3TC, 3TH oraz 3TL. Opiekę nad uczniami sprawują – w Hiszpanii p. Iwona Plewnia, w Niemczech – p. Maria Tosta, w Anglii – p. Dariusz Idzik i p. Maciej Lewandowski.

Czytaj całość…
 
Drzwi otwarte szkoły
Wpisał: Bernadeta K.   
16.05.2016.

23 kwietnia 2016r. roku po raz kolejny w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku odbyły się "Drzwi otwarte szkoły". Szkołę odwiedziło ponownie wielu gimnazjalistów. W tym dniu zorganizowano wiele ciekawych zajęć, spotkania informacyjne z dyrekcją szkoły, rozmowy z nauczycielami przy filiżance kawy oraz spotkania z doradcą zawodowym. Uatrakcyjnieniem lekcji otwartych były pokazy i warsztaty. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z kuchni azjatyckiej oraz anglojęzyczne warsztaty kulinarne "Gastronomia po angielsku".

W świat kuchni azjatyckiej przeniósł nas szef kuchni restauracji "Sake" w Rybniku Krzysztof Kurpiewski (absolwent ZSE-U) oraz Sylwia Rybakowska (manager restauracji). Nasz absolwent zapoznał młodzież z tajnikami sporządzania różnego rodzaju sushi. Uczniowie i przybyli goście mogli samodzielnie pod okiem szefa sporządzić następujące rodzaje sushi: Hosomaki, Kappamaki, Tekkamaki, Futomaki, Uramaki, Temaki, Gunkan-zushi, Nigiri-zushi.

Czytaj całość…
 
Wyjazd do Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Wpisał: Bernadeta K.   
01.04.2016.

W poniedziałek 30 maja 2016r. odbędzie się piąty wyjazd uczniów klas I i II Technikum Ekonomicznego na zajęcia ELiT (Ekonomia dla Liceów i Techników) w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.
Odjazd autokaru
z placu szkolnego zaplanowany jest na godzinę 16.30.
Serdecznie zapraszamy!!!

 
III Maraton Zumba Fitness!!!
Wpisał: Bernadeta K.   
02.05.2016.

Minął już rok odkąd odbył się u nas pierwszy maraton, więc zumbujemy jubileuszowo! Tym razem tańczymy i ćwiczymy dla Bartusia Zatora. Bartuś urodził się z wadą genetyczną - hipochondroplazją. Choroba ta nie pozwala mu prawidłowo się rozwijać, jego kości nie rosną, dlatego potrzebne są środki finansowe na przeprowadzenie szeregu operacji oraz stałej rehabilitacji.
ZAPRASZAMY!!! Przyjdź, zatańcz i pomagaj razem z nami!
Bilety: 25 zł w przedpłacie przelewem na konto do 12 maja,
35 zł w dniu imprezy 14 maja;
STOWARZYSZENIE RAZEM w Rybniku 78 1160 2202 0000 0001 2081 0475 w tytule przelewu: Bartosz Zator - Maraton Zumby.
Informacje: ewafajkis@interia.pl, tel. 509519425

 

 
Warsztaty taneczne
Wpisał: Bernadeta K.   
24.03.2016.

Warsztaty taneczne odbędą się 14 maja br. w sali fitness ZSE-U o godz. 11.00 grupa I i o godz. 13.00 grupa II.
Warsztaty Belly Dance to czas spędzony w wyjątkowym klimacie...świece, kadzidła, chusty z monetkami, czarująca muzyka pełna magii przeniosą Was w orientalny świat pełen kobiecych i zmysłowych ruchów. Często w codziennym, pędzącym życiu zapominamy o swojej kobiecości...te warsztaty pomogą Wam ponownie odkryć w sobie pokłady piękna, delikatności i zmysłowości poprzez taniec...
Warsztaty poprowadzi dla Was zmysłowa i eteryczna KATARZYNA LECH, doświadczona instruktorka tańca i zumby!!!
Bilety: 20 zł (dla uczniów naszej szkoły 10 zł).
Zgłoszenia na mail: ewafajkis@interia.pl
        ZAPRASZAMY!!!

 
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
28.04.2016.

Po raz pierwszy odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, która jest kontynuacją dotychczasowego Turnieju o tej samej nazwie. Wzięło w niej udział ponad 2300 uczniów z 98 szkół ponadgimnazjalnych. W  zawodach okręgowych  w Krakowie naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Bartosz Barszcz – kl. 4TR, Monika Dobosiewicz – kl. 3TH, Paulina Kantor – kl. 3TH, Gilbert Wojaczek-Kubica – kl. 4TB. Uczeń Gilbert Wojaczek-Kubica otrzymał wyróżnienie i dyplom za osiągnięte wyniki w eliminacjach okręgowych.
Serdecznie gratulujemy!

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 402

REKRUTACJA 2016/2017

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości