Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Nasz absolwent członkiem Kadry Narodowej
Wpisał: Bernadeta K.   
19.11.2014.
Już 22 listopada br. w Luksemburgu będzie miał miejsce Kulinarny Puchar Świata. Jednym z reprezentantów Polski, członkiem Kadry Narodowej, jest nasz tegoroczny absolwent - Karol Karpiak.
Całej Kadrze życzymy szczęścia i skupienia podczas pracy, szczególnie kciuki trzymamy za naszego absolwenta (zdjęcie pochodzi ze strony www.papaja.pl).
Powodzenia!
 
Jo Wom godom  finał 2 miejsce w województwie
Wpisał: Ewa M.   
18.11.2014.

17.11.2014 w Zabrzu , w Muzeum Górnictwa Węglowego, odbył się finał konkursu regionalnego w gwarze śląskiej : Jo Wom Godom

Uczennica ZSEU – Aleksandra Gojny klasa 2 GZ, zdobyła 2 miejsce,w kategorii szkół ponadgimnazjalnych . Aleksandra pokonała w tej kategorii 18 uczestników. Konkurs oceniany jest przez pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego: prof. UŚ.: Helenę Synowiec i prof. UŚ. Danutę Krzyżyk.Uczennica zaprezentowała swój własny tekst, napisany pod kierunkiem i przygotowaniem nauczycielki: Agnieszki Piotrowskiej-Do

Gratulujemy!

 
Kolejna możliwość odbycia praktyk zawodowych w wiedeńskiej firmie LKW Walter
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2014.
14 listopada br. po raz drugi 40 osobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas drugich, trzecich oraz czwartych technikum uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Wiednia, której celem było zwiedzanie firmy logistycznej LKW Walter.
Na miejscu mogliśmy zobaczyć, jak pracuje się w dynamicznej firmie, oferującej swoim pracownikom odpowiedzialną i samodzielną pracę w małych zespołach oraz przyjaznej atmosferze. Uczniowie ZSE-U w trakcie
praktyk zawodowych podejmowanych, w tej austriackiej firmie, mają sposobność sprawdzenia swojej wiedzy handlowej, ekonomicznej, logistycznej oraz mogą wykazać się umiejętnościami z zakresu komunikacji i technologii informacyjnych. Warunkiem odbycia praktyk jest znajomość języka niemieckiego i umiejętności interpersonalne.
Po zakończeniu zwiedzania firmy uczniowie wraz z panią Dyrektor dr Urszulą Warczok, panią Katarzyną Sładczyk - koordynatorem współpracy oraz panią Katarzyną Zdrzałek - nauczycielem języka niemieckiego, zwiedzili klilka wiedeńskich zabytków, między innymi Pałac Schönbrunn oraz Schmetterlinghaus.
 
Konkurs plastyczny
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2014.

W październiku Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Rybniku zorganizowało konkurs plastyczny w ramach „Mojej akademii dojrzałości” pt. „Życie bez używek”. Nasi uczniowie z klasy 1 TR zajęli wysokie miejsca i znaleźli się wśród laureatów: II miejsce – Julia Buchalik „Zniewolenie” (na zdjęciu obok), VI miejsce – Nadia Kuczera „Życie bez używek”, VIII miejsce – Dawid Błaszczok „Życie to coś więcej”.
Gratulujemy!

Czytaj całość…
 
Konkurs - Poznaj swoje prawa w pracy
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2014.

 

 

18 listopada br. odbył się szkolny etap konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”.
Do etapu regionalnego przeszły dwie uczennice: Lidia Kciuk z klasy 4 TC i Oliwia Niećko z klasy 1 TB.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie regionalnym.

 

 
Certyfikat Państwowej Inspekcji Pracy
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2014.

 

 

 

14 listopada br. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbyło się spotkanie, na którym nasza szkoła odebrała certyfikat potwierdzający udział w programie edukacyjnym Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”.
W ramach tego programu w roku szkolnym 2013/14 odbywały się zajęcia z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy
.

 
Konkurs - Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych
Wpisał: Bernadeta K.   
17.11.2014.
17 listopada br. odbył się w naszej szkole I etap konkursu polegający na rywalizacji indywidualnej. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na 19 pytań testowych wielokrotnego wyboru oraz jedno pytanie opisowe. Do drugiego etapu rywalizacji zakwalifikowały się następujące uczennice: Karolina Stelmach II TB, Patrycja Szmajduch II TC i Magdalena Szymiczek II TC. W I etapie konkursu udział wzięło 327 szkół. Najwięcej szkół zgłosiło się na Mazowszu – 42, w Małopolsce – 35 i na Śląsku – 34. Ogółem w konkursie wzięło udział 11 tysięcy uczniów.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów!
 
Promocja zdrowia w Tesco
Wpisał: Bernadeta K.   
15.11.2014.
 
„Zdrowy styl życia naszą przyszłością” to hasło naszego programu promującego racjonalne odżywianie. W ubiegłym roku szkolnym podjęliśmy wiele działań prozdrowotnych, w których uczęszczały dzieci i młodzież. 7 listopada br. postanowiliśmy wypłynąć na głębsze wody i promowaliśmy naszą szkołę w jednym z rybnickich supermarketów. Nasza młodzież sporządzała soki owocowe i warzywne, przygotowała wiele smakołyków m.in.: żytnie placuszki, dyniowe flambirowane brendy, tartinki z łososiem, pastą ziołową, koreczki z sera bałkańskiego w grillowanej cukini; zachęcała również klientów Tesco do zdrowego trybu życia i racjonalnego odżywiania. Korzystając z okazji promowaliśmy także naszą placówkę. Dziękujemy młodzieży: dziewczynom z klas: II TK (Dominice Drygała, Ani Jakubowskiej, Sarze Kobylas, Nicoli Golasińskiej, Aleksandrze Popis) oraz III TG (Aleksandrze Szulik, Kamili Roter) a także chłopcom z klas II TA (Aleksandrowi Mołdrzyk) i III TG (Łukaszowi Gańczorz) za ogromną pomoc w organizacji promocji. Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji firmy Tesco oraz do pani Beaty Mielko za owocną współpracę oraz sponsoring. Zapraszamy do fotorelacji na Facebooku.
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 255

REKRUTACJA 2014/2015

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości