Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Dni otwarte - 27 maja
Wpisał: Anita Cz.   
18.05.2017.

 

Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku zaprasza 27 maj 2017 r. (sobota) na:

DNI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW

 


Gimnazjalisto zabierz rodziców
i przyjdź do Ekonomika

zapraszamy na:

 

  • warsztaty dla gimnazjalistów
  • spotkania informacyjne z dyrekcją szkoły
  • rozmowy z nauczycielami przy filiżance kawy
  • kontakt z doradcą zawodowym

 
 
Zajęcia ELiT
Wpisał: Bernadeta K.   
19.05.2017.

23 maja br. (wtorek) o godz. 15.00 odbędzie się szóste spotkanie w ramach programu ELiT – Ekonomia dla Liceów i Techników. Uczestnikom zajęć zostaną wręczone dyplomy w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku. Uczniowie zgłoszeni do programu mogą się zwolnić z lekcji o godz.14.40 - wyjście grupowe z budynku szkoły - o godz. 14.45.
Serdecznie zapraszamy!

 
Ogólnopolski Konkurs Filmowy
Wpisał: Bernadeta K.   
22.05.2017.

Konkurs miał formę pracy plastycznej i badawczej. Nasi uczniowie: Betina Siedlaczek i Alicja Kciuk z 1TR bardzo dobrze sobie z tym poradzili zajmując drugie miejsce w obu dziedzinach.
Jagoda Surmacz z klasy 1TA otrzymała wyróżnienie za pracę plastyczną.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach plastycznych i fotograficznych w przyszłym roku!!

 
Misja prozdrowotna
Wpisał: Janka   
11.05.2017.

Dobre zdrowie dzieci sprzyja uczeniu się, umożliwia rozwijanie. Coś na ten temat wiedzą nasi uczniowie, którzy w piątek postanowili podzielić się swoją wiedzą na temat odżywiania z najmłodszymi. Zajęcia warsztatowe odbyły się dla uczniów szkoły podstawowej oraz przedszkolaków. Prowadzący w bardzo dostępny sposób przekazali najważniejsze zasady zdrowego stylu życia oraz komponowania posiłków. Zwrócono szczególną uwagę na szkodliwość fast foods w codziennej diecie oraz ogromne znaczenie ruchu. Mało tego, dzieci wykonywały odżywcze przekąski! Każdy mógł zabawić się w kucharza i zrobić:

-sorbet bananowo-truskawkowy z miodem i nutką mięty

-sałatkę z melonem i sosem na bazie oliwy z oliwek

-sok jabłkowo-szpinakowy z kroplą limonki czy

-sok marchwiowy.

Byliśmy pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem i apatytem na zdrowie naszych młodszych kolegów i koleżanek.

Z misją prozdrowotną z pewnością zawitamy tu jeszcze nie raz.

Dziękujemy nauczycielom i dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 za współpracę. Szczególne podziękowania dla uczniów klasy 1 TŻ oraz 3TŻ za pomoc w organizacji warsztatów.

Zajęcia odbywały się w przemiłej atmosferze.

Czytaj całość…
 
Pierwsze chwile w Hiszpanii
Wpisał: Janka   
08.05.2017.

Dnia 23 kwietnia grupa hiszpańska udała się na lotnisko w Pyrzowicach, aby samolotem polecieć do Barcelony a stamtąd do Saragossy w celu odbycia praktyk zawodowych w hotelach i restauracji TOPI. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję lecieć samolotem. Emocje były duże. Po wylądowaniu w Barcelonie dalszą podróż do Saragossy odbyliśmy autokarem. Do hotelu Sause przybyliśmy po godzinie 1:00 w nocy, gdzie niespodziewanie oczekiwali nas uczniowie szkoły TOPI wraz z nauczycielem Jose Manuelem. Następnego dnia poznaliśmy szkołę TOPI a hotelarze udali się na praktyki do swoich hoteli. Dzisiaj w pierwszy wolny od pracy dzień pojechałyśmy do największego centrum handlowego w Europie "Puerto Venezia" które znajduje się w Saragossie. Jutro będziemy poznawać miasto i jego zabytki dzięki uprzejmości urzędu miasta, który zafundował nam wycieczkę autobusem turystycznym.

 
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
Wpisał: Bernadeta K.   
09.05.2017.

Międzyszkolny  Konkurs Plastyczny "Być dobrym jak chleb" miał formę notatki graficznej i nasi uczniowie z klas technik organizacji reklamy bardzo dobrze sobie z tym poradzili!
Aleksandra Zdrzałka  otrzymała  nagrodę za drugie miejsce, a Marcelina Górecka otrzymała wyróżnienie
Trzy osoby otrzymały honorową kwalifikację do wystawy: Laura Cieślak, Natalia  Smołka,  Stajer Julia.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 
Miejsce na podium!
Wpisał: Bernadeta K.   
28.04.2017.

27 kwietnia br. Aleksandra Juraszczyk i Wiktor Mandel z klasy 2 TB brali udział w finale konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” organizowanego przez Żorską Izbę Gospodarczą i Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową.
Aleksandra zdobyła drugie miejsce w finale i zdobyła cenne nagrody: miesięczny, płatny staż w wybranym przedsiębiorstwie, bezpłatny semestr studiów na wybranym kierunku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, smartwatch i power bank. Wiktor zdobył również wysokie - piąte miejsce oraz cenne nagrody. Warto podkreślić, że w konkursie brało udział 318 uczniów z 46 szkół.
Gratulujemy!

 
Nasi logistycy w wojsku
Wpisał: Bernadeta K.   
28.04.2017.

Uczniowie pierwszej klasy logistycznej w ramach wycieczki przedmiotowej 27 kwietnia 2017 roku odwiedzili koszary 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. 1TL "przymierzyła" się do udostępnionych w parku sprzętu technicznego pojazdów wojskowych, wozów bojowych oraz specjalistycznego wojskowego sprzętu logistycznego. Mogliśmy również zapoznać się z uzbrojeniem, umundurowaniem i wyposażeniem żołnierzy zawodowych, porozmawiać z weteranami misji pokojowych oraz nauczyć się strzelania z wykorzystaniem trenażerów na placu treningów ogniowych. Dodatkowo Grupa Zabezpieczenia Medycznego przeprowadziła szkolenie z zasady udzielania pierwszej pomocy, a Żandarmeria Wojskowa udostępniła symulator zderzeń drogowych, symulator jazdy oraz tor przeszkód z "tzw" alkogoglami. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 509

REKRUTACJA 2017/2018

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy