Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Zebranie rodziców
Wpisał: Anita Cz.   
31.10.2014.

3 listopada 2014 r. (poniedziałek) o godzinie 17.30 odbędą się zebrania rodziców klas I, II, III i IV Technikum oraz klasy I, II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej z wychowawcami klas.

 

  • Rodzice klas II - o godz. 17.30 w auli szkolnej spotkanie z dyrekcją szkoły, w dalszej części spotkanie z wychowawcami klas.
  • Rodzice pozostałych klas - o godz. 17.30 spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych według harmonogramu.

Serdecznie zapraszamy.

 
Sukces naszej spółdzielni uczniowskiej
Wpisał: Bernadeta K.   
27.10.2014.
 
23 października br. w siedzibie Rady Spółdzielni Uczniowskich w Katowicach odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu dla spółdzielni uczniowskich. W podsumowaniu pracy spółdzielców za rok 2013/2014 Spółdzielnia Uczniowska „U Pasika” zdobyła III miejsce.
Celem tego konkursu jest rozwijanie umiejętności życia i działania w zbiorowości społecznej, przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu gospodarczym, kształtowanie postawy rzetelnej pracy i przedsiębiorczości.
Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne!
 
Zbiórka elektrośmieci i rzeczy dla zwierząt ze schroniska
Wpisał: Bernadeta K.   
24.10.2014.

 

 
W dniach 29.09 – 10.10.2014 r. na terenie szkoły została zorganizowana zbiórka elektrośmieci oraz rzeczy dla zwierząt bezdomnych przebywających w schronisku mieszczącym się przy ulicy Majątkowej w Rybniku. Akcja przeprowadzona została w ramach współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą z Ostrawy, która zorganizowała podobne działania na terenie swojej szkoły. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły bardzo aktywnie włączyli się w ww. działania. 13.10.2014 r. przewieziono do schroniska ponad 250 kg karmy dla psów i kotów, koce, miski, zabawki a 21.10.2014 r. Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego „Elektroeko” odebrała z naszej szkoły elektrośmieci.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w obie akcje!
 
Europejski Dzień Języków Obcych
Wpisał: Bernadeta K.   
23.10.2014.

 

8 października br. w auli szkolnej obchodziliśmy po raz kolejny Europejski Dzień Języków Obcych, którego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych oraz poznawanie kultury i tradycji innych narodów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali bogaty program artystyczny, w którym zaprezentowali przedstawicieli kultury, historii i nauki Niemiec, Anglii, Rosji, Francji, oraz Hiszpanii. Programy poszczególnych krajów urozmaiciły liczne piosenki śpiewane w języku niemieckim, angielskim, rosyjskim, francuskim oraz hiszpańskim. Oprawą muzyczną zajął się p. Tadeusz Kolorz. Słowo wstępne oraz prowadzenie akademii zostało powierzone Kamili Goławskiej oraz Stanisławowi Kudzia z kl. III TA. Odbył się również konkurs na prezentację wylosowanego województwa Polski w formie plastycznej z elementami języka obcego. Przyznano : I miejsce – język francuski, II miejsce - język rosyjski, III miejsce - język angielski. Na zakończenie odbyła się degustacja charakterystycznych potraw krajów europejskich; przygotowanie i obsługę podczas degustacji zawdzięczamy nauczycielom i uczniom klas gastronomicznych. Nagrody na konkurs oraz produkty do przygotowania potraw ufundowała Rada Rodziców.
 
Światowy Dzień Walki z Głodem
Wpisał: Bernadeta K.   
21.10.2014.

 

16 października br. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Głodem. W ramach tego dnia zorganizowany został konkurs na najciekawszy tort chlebowy, a uczestnicy tego konkursu walczyli o tytuł „Mistrza Szkoły w produkcji najbardziej wyjątkowego tortu chlebowego techniką dowolną”. Przy ocenie brano pod uwagę: oryginalność (pomysłowość), walory estetyczne i kolorystyczne oraz nazwę tortu. Uczniowie wszystkich uczestniczących w konkursie klas wykonali niezwykle interesujące, oryginalne i pomysłowe kompozycje tortowe. Ostatecznie przyznano: III miejsce – klasie 3 TA, II miejsce – klasie 1 TG, I miejsce – klasie 3TB. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skonsumowania pożywnej zupy przygotowanej przez klasę I TŻ. Sponsorem zupy była dyrekcja hotelu "Przy Młynie" z Rybnika, której gorąco dziękujemy.
 
 
Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga
Wpisał: Janka   
04.10.2014.

29 września 2014r. w Krakowie odbył się XII Ogólnopolski Zjazd Szkół dla Ekorozwoju podczas, którego zostaliśmy uhonorowani prestiżowym certyfikatem, potwierdzającym najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju - Międzynarodową Zieloną Flagą.

Zjazd Szkół dla Ekorozwoju był okazją dla uczestników Programu do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji a przede wszystkim - do wspólnego celebrowania sukcesów, jakie udało się osiągnąć w ciągu ubiegłego roku szkolnego.

 

Czytaj całość…
 
Propozycje pracy po praktykach zawodowych w Hiszpanii i Chorwacji
Wpisał: Bernadeta K.   
01.10.2014.
 
25 września br. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu „Jak oni to robią? – Gastronomia i hotelarstwo w Hiszpanii i Chorwacji”. Projekt był realizowany w ramach projektu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
 
Czytaj całość…
 
Europejski certyfikat innowacyjności w nauczaniu języków obcych przyznany ZSE-U w Rybniku.
Wpisał: Anita Cz.   
28.09.2014.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku otrzymał certyfikat European Language Label, czyli europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania języków obcych, przyznawany w drodze ogólnopolskiego konkursu przez jury złożone z przedstawicieli: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, British Council, Włoskiego Instytutu Kultury oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Jury w roku 2014 wyróżniło 15 spośród 77 wniosków, wśród których znalazł się projekt Foreign language in my job – I know it! I use it!. (Język obcy w pracy – Znam! Używam!), złożony przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 242

REKRUTACJA 2014/2015

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości