Plan lekcji

Zastępstwa
Plan lekcji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Jesteśmy Szkołą Zawodowych Perspektyw
Wpisał: Anita Cz.   
23.07.2015.

Udział Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku w II edycji konkursu „Szkoły zawodowych perspektyw” przyczynił się do ponownego zwrócenia uwagi jak ogromne znaczenie dla uczniów ma wsparcie w wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Certyfikat „SZKOŁA ZAWODOWYCH PERSPETYW” to efekt pracy włożonej w zadania oceniane przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Należały do nich między innymi:

  • spotkania uczniów naszej szkoły ze specjalistami ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego,
  • przygotowanie przez uczniów felietonu historii firmy rodzinnej, jako odpowiedź na pytanie: Firma rodzinna, czy „z dziada pradziada”
  • przygotowanie przez uczniów prezentacji na temat zapomniane zawody i ich znaczenie dla życia lokalnej społeczności
  • zrealizowanie filmu Nastoletni milionerzy, przedstawiającego historię osób, które w młodym wieku zarobiły swój pierwszy milion.
  • przedstawienie różnic wynikających z zatrudnienia w korporacji a prowadzenia własnej firmy

Działania konkursowe pozwoliły zwrócić uwagę uczniów na różnice związane z pracą na własny rachunek a pracą na etacie, w korporacji. Uczniowie mieli też możliwość zapoznać się z zawodami ginącymi i zastanowić nad ich znaczeniem dla lokalnej społeczności. Kreatywność, zmysł artystyczny, lekkie pióro i poczucie humoru, prezentowali uczniowie tworzący wiersze i filmy. Młodzi ludzie mogli się też zastanowić nad tym czy warto wyznaczać sobie cele, stawiać wysoko poprzeczkę, czy warto realizować swoje pomysły i dzielić się nimi z innymi. Świetną zabawą okazały się kalambury, w których przedstawiciele klas odgadywali jaki to zawód, wykazując się dobrą jego znajomością, słownictwem, prezentując swoje talenty aktorskie, plastyczne i pomysłowość.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych podejmuje wiele działań z zakresu przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy i planowania swojej kariery, a jednocześnie rozwijania zainteresowań i pasji. Otrzymany certyfikat jest potwierdzeniem, że ekonomik to szkoła zawodowych perspektyw!

 
Sekretariat
Wpisał: Anita Cz.   
02.07.2015.

W trakcie trwania wakacji sekretariat szkolny jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30

 
Umowa o współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym
Wpisał: Bernadeta K.   
26.06.2015.

Miło nam poinformować, że 7 maja 2015r. pomiędzy naszą szkołą a Uniwersytetem Ekonomicznym została zawarta umowa o współpracy. W celu realizacji postanowień tej umowy Uczelnia zobowiązała się do zapewnienia naszym uczniom możliwości uczestnictwa w wykładach rektorskich i wykładach otwartych, programach edukacyjnych, zajęciach (wykładach, warsztatach, spotkaniach itp.) prowadzonych przez pracowników uczelni, pracach i badaniach kół naukowych, pracach zespołów artystycznych oraz wydarzeniach i imprezach organizowanych przez Uczelnię. Ponadto Uczelnia zapewniła objęcie systemem konsultacji/opieki naukowej szczególnie uzdolnionych uczniów (tutoring) przez pracowników Uczelni.

 
Świadectwa maturalne
Wpisał: Anita Cz.   
26.06.2015.

Informacja o odbiorze świadectw maturalnych znajduje się w zakładce: Matura

 
Wakacje
Wpisał: Anita Cz.   
26.06.2015.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz sympatykom ZSE-U życzymy bezpiecznych wakacji, pełnych słońca, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

Niech czas wakacyjny pozwoli Wam odpocząć i nabrać energii na przyszły rok szkolny.

 
Rybnicki Prymus 2015
Wpisał: Bernadeta K.   
26.06.2015.

23 czerwca br. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej –Zespół „Przygoda”, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Rybnika dla uczniów rybnickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za wybitne osiągnięcia w nauce, wzorowe zachowanie, postawę i zaangażowanie w życie szkoły. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Stypendium Prezydenta Miasta Rybnika otrzymał Bartosz Barszcz – kl. 3TR i Franciszek Harazim – kl. 3GZ. Uczniowie: Artur Gojny – kl. 4TB i Łukasz Nastuła – kl. 4TL otrzymali stypendium Rybnickiego Prymusa. Natomiast uczennica kl. 1TGH – Anna Błanik otrzymała stypendium motywacyjne ufundowane przez właściciela Centrum Handlowo-Rozrywkowego Rybnik Plaza za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Wyprawka szkolna - rządowy program dofinansowania do zakupu podręczników szkolnych
Wpisał: Bernadeta K.   
23.06.2015.

Wzorem lat ubiegłych o pomoc mogą ubiegać się uczniowie:

a) spełniający kryterium dochodowe, tj. dochód na jednego członka w rodzinie nie przekracza 574 zł na osobę w rodzinie (netto);

b) nie spełniający kryterium dochodowego, ale mający trudną sytuacje rodzinną, w szczególności gdy w rodzinie występuje ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm i narkomania, zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa lub klęska żywiołowa.

Uczniowie chcący ubiegać się o zwrot kosztów zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016 proszeni są zgłoszenie się do pedagoga szkolnego s. 108A do dnia 26 czerwca 2015 r. W przypadku zakupu podręczników w okresie wakacji należy zachować paragony, rachunki lub faktury. Kwota dofinansowania dla uczniów klas IV technikum wynosi 445 zł.

 
Nagroda specjalna w finale Kulinarnego Pucharu Śląska
Wpisał: Bernadeta K.   
24.06.2015.

20 czerwca br. w Chorzowie odbył się finał II Kulinarnego Pucharu Śląska dla uczniów szkół gastronomicznych. Do finału zakwalifikowało się tylko 6 zespołów uczniów z całego Śląska. Wyróżniono w ten sposób również zespół z naszej szkoły: Mariusza Jasińskiego z klasy II TŻ i Dorotę Seweryniak z klasy I TŻ.
Mariusz i Dorota wykonali dwie potrawy konkursowe: przekąskę „Zdekonstruowany szałot” oraz deser „Moczka po liftingu” i  otrzymali nagrodę specjalną za najlepszą pracę w zespole i na stanowisku . Dzięki tej nagrodzie będą mogli wziąć udział w warsztatach w Studiu Kulinarnym Browar Mieszczański we Wrocławiu z wybranym mistrzem kuchni.
Serdecznie gratulujemy !!!

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 321

REKRUTACJA 2015/2016

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości