Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Matura 2017 - loginy i hasła
Wpisał: Anita Cz.   
21.02.2017.

Uwaga absolwenci przystępujący do matury 2017!

Od 21.02.2017 r. w sekretariacie szkoły można pobierać loginy i hasła do serwisu dla zdających znajdującego się na stronie internetowej OKE w Jaworznie. Do 24 lutego 2017 r. (piątek) do godz. 15.00 należy w szkole potwierdzić podpisem zweryfikowanie danych osobowych i egzaminacyjnych. Istnieje możliwość dostępu do serwisu dla zdających przy odbiorze loginu i hasła w sekretariacie szkoły.

 
Szkolny Konkurs "Mistrz Klawiatury Komputerowej"
Wpisał: Bernadeta K.   
23.02.2017.

23 lutego 2017r. w ZSE-U został zorganizowany Szkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury Komputerowej”. Do konkursu zakwalifikowano 12 uczniów. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności biegłego posługiwania się klawiaturą komputera metodą dziesięciopalcową, bezwzrokową. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Jessica Foreiter kl. II TA

2 miejsce – Agnieszka Badura kl. I TB
3 miejsce – Szymon Góra kl. I TB

 
Wykład na Uniwesytecie Ekonomicznym
Wpisał: Bernadeta K.   
20.02.2017.

20 lutego br. w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku uczniowie klasy 2TB i 2TC uczestniczyli w wykładzie „Wystąpienia publiczne - jak mówić, żeby inni Cię słuchali”, który poprowadziła rzeczniczka rybnickiego oddziału ZUS - Beata Kopczyńska. Wykład był skierowany do uczestników Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej, by pomóc im w przygotowaniach do kolejnego etapu turnieju.

 
Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
Wpisał: Bernadeta K.   
20.02.2017.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w olimpiadzie, której głównym celem  jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących planowania i zarządzania karierą zawodową.
Do II etapu zakwalifikowali się Dorota Krawieczek z klasy 2 TC, Paulina Pieczka z klasy 2 TB i Dorota Seweryniak z klasy 3 TŻ.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
Konkursy walentynkowe
Wpisał: Bernadeta K.   
19.02.2017.

14 lutego w naszej szkole odbyły się wewnątrzszkolne konkursy walentynkowe. Konkursy były adresowane dla wszystkich uczniów szkoły. Zgłosiło się wielu chętnych. Byli przedstawiciele klas ekonomicznych, hotelarskich, gastronomicznych, logistycznych i reklamowych. Uczniowie brali udział w konkursach na: "Najładniejszą dekorację walentynkową", "Najładniejsze serce walentynkowe", "Miłosny deser z galaretką w roli głównej".
Uczniowie z Rady Młodzieżowej, jak co roku zadbali o romantyczny wystrój korytarza. Walentynkowe zmagania uczniów obserwowała także Pani Dyrektor dr Urszula Warczok, która wraz z organizatorami gratulowała zwycięzcom i wręczała nagrody. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów.

Czytaj całość…
 
Mariusz Jasiński finalistą "Młodego Kreatora Sztuki Kulinarnej"
Wpisał: Bernadeta K.   
19.02.2017.

16 lutego br. odbył się drugi półfinał XIII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Młody Kreator Sztuki Kulinarnej”. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować danie główne z krewetek z dodatkiem dowolnej Primerby Knorr Professsional. Naszą szkołę w konkursie reprezentował Mariusz Jasiński z klasy IV TŻ.
Już w marcu, w finale konkursu, Mariusz zawalczy o główną nagrodę: staż w restauracji uhonorowanej gwiazdką Michelin oraz otrzyma nominację do finału konkursu dla profesjonalistów Primerba Cup 2017.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za finał !

 
Honorowe Krwiodawstwo w ZSE-U
Wpisał: Bernadeta K.   
12.02.2017.

8 lutego 2017r.  zorganizowano i przeprowadzono kolejną Akcję Krwiodawstwa, w której wzięło udział 47 uczniów szkoły i oddało 10.700 ml krwi pełnej. Honorowi dawcy przekazali również otrzymane czekolady jako Dar Serca na rzecz PCK w Rybniku  dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Po pobraniu wykonano analizę krwi tj. określono grupę krwi, morfologię i współczynnik Rh. Przeprowadzone były również testy na obecność wirusa HIV, kiły oraz zapalenia wątroby typu B i C.
Organizatorzy Akcji składają wyrazy podziękowania dla wszystkich dawców za ich Dar oraz Dyrekcji i nauczycielom, którzy docenili ideę Honorowego Krwiodawstwa wśród młodzieży.

 
Warsztaty by Daniel Jakubiec
Wpisał: Bernadeta K.   
03.02.2017.

W środowe popołudnie młodzież ZSE-U brała udział w warsztatach z najnowszych technik kulinarnych z wykorzystaniem kuchni sous vide oraz syfonu isi. Uczniowie pracowali pod czujnym okiem Daniela Jakubiec - doświadczonego i charyzmatycznego Szefa Kuchni z ponad 19-letnim doświadczeniem, który prowadzi Akademię Gotowania i Szkołę Kulinarnych Mistrzów.
Młodzież sporządziła: przepyszne Carpaccio z marynowanego buraka metodą infuzji z ziołową bryndzą i karmelizowanymi orzechami; polędwiczkę z puree z dyni i musem z koziego sera oraz cappuccino z borowików z chipsem z bekonu i rozmarynową oliwą. Na deser szef zaplanował owocową piankę na piernikowym spodzie z espumą z białej czekolady.
Było prze-pysznie i prze-miło, a na zakończenie wszyscy dostali Dyplomy Szkoły Kulinarnych Mistrzów.
Dziękujemy za wspaniałe warsztaty.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 479

REKRUTACJA 2016/2017

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości