Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Spotkanie w ramach projektu
Wpisał: Anita Cz.   
05.03.2015.

„UNLIMITED VOCATIONAL EXPERIENCE” – „Doświadczenie zawodowe bez granic”.

Dnia 9 marca 2015 roku odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów wyjeżdżających na praktyki zagraniczne do Portugalii i Szwecji w ramach projektu:”Unlimited Vocational Experience” – „Doświadczenie zawodowe bez granic”.

Praktyki obejmują uczniów z następujących klas: 3TB, 3TC, 2TG, 2TK oraz 2TŻ. Spotkanie odbędzie się w sali teatralnej naszej szkoły o godzinie 16.00.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

 
Rozlicz się z Urzędem Skarbowym!
Wpisał: Bernadeta K.   
05.03.2015.

Wszystkich, którzy w ubiegłym roku pracowali i otrzymali PIT-11  zapraszamy do skorzystania z usług naszego „Szkolnego biura rachunkowego”. Przyjdź – a bezpłatnie pomożemy Ci wypełnić roczną deklarację podatkową lub sporządzimy ją za Ciebie. Dyżurujemy od poniedziałku (9 marca) do piątku (13 marca) na dużych przerwach (po 3 i 4 lekcji) w sali 1 D.
Dodatkowych informacji udziela pani mgr Anna Maniszewska – gabinet 206 A.

 
Patrycja Sikora laureatką konkursu plastycznego
Wpisał: Bernadeta K.   
04.03.2015.

19 lutego w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyło się rozdanie nagród laureatom miejskiego konkursu plastycznego "PATRZĄC - MOJA WYOBRAŻNIA". 
Patrycja Sikora z klasy I TC została laureatką konkursu! 
Jej pracę można zobaczyć w galerii "OBLICZA" w Teatrze Ziemi Rybnickiej. 

Gratulujemy Patrycji i zapraszamy do galerii!

 

 
Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach
Wpisał: Bernadeta K.   
03.03.2015.

Do drugiego etapu VII Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zostało zakwalifikowanych dwoje uczniów naszej szkoły: Marta Gawron i Artur Gojny z kl. IV TB.
Konkurs organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych odbędzie się 12 marca br. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Weźmie w nim udział 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego
.
Trzymamy kciuki za naszych reprezentanów!

 

 

 
I miejsce w Konkursie Kulinarno-Językowym
Wpisał: Bernadeta K.   
01.03.2015.

27 lutego br. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Kulinarno-Językowy w Tychach. Miło nam poinformować, że Patryk Lewiński z klasy IV TD okazał się bezkonkurencyjny, a jego potrawa "Maślany rekin na czarnym risotto z galaretką z białego wina" wzbudziła ogólny podziw!
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to kwalifikacje, podczas których zadaniem Patryka było wymyślenie własnego przepisu na danie główne kuchni śródziemnomorskiej i przesłanie go w języku obcym organizatorom konkursu. Autorzy najbardziej oryginalnych i najbardziej poprawnych pod względem językowym przepisów zostali zaproszeni do etapu II. Tu, zadaniem uczestników było przygotowanie trzech porcji dania konkursowego w określonym limicie czasu. Następnie przeprowadzono z naszym uczniem rozmowę w języku obcym na temat potrawy, inspiracji do przygotowania jej a także samego przepisu kulinarnego. Patryk Lewiński okazał się najlepszy i zdobył I miejsce!
Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
I miejsce w Konkursie Kulinarnym
Wpisał: Bernadeta K.   
01.03.2015.

 

26 lutego br. odbyła się w Bielsku VI edycja Regionalnego Konkursu Kulinarnego „Finezja smaku potraw z podrobów zwierząt rzeźnych”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół gastronomicznych z Wisły, Bielska, Żor, Tych, Czech, Rydułtów  i Rybnika. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Mateusz Sobeczko z klasy II GZ i Mariusz Jasiński z klasy II TŻ. W trakcie zmagań konkursowych nasi uczniowie przygotowali potrawy skomponowane wg własnego pomysłu.: Mariusz wykonał „Mus z wątróbek/żel z jabłek/biszkopt z majeranku/piana z koziego sera/puder z buraka”, natomiast Mateusz podał „Suflet z serc wieprzowych w towarzystwie aromatycznej kaszy i pachnących leśnych grzybów”.
Potrawy konkursowe oceniało profesjonalne jury składające się ze znakomitych szefów kuchni. W wyniku zmagań konkursowych jury postanowiło przyznać  I miejsce Mariuszowi Jasińskiemu z naszej szkoły !!! Mariusz otrzymał również Nagrodę Specjalną za najlepszą aranżację potrawy.
Serdecznie gratulujemy !

 
Honorowe krwiodawstwo w ZSE-U
Wpisał: Bernadeta K.   
26.02.2015.

 

24 lutego br. zorganizowano i przeprowadzono w naszej szkole kolejną Akcję Krwiodawstwa, w której wzięło udział 86 uczniów szkoły i oddało 27 650 ml krwi pełnej. Honorowi dawcy przekazali również otrzymane czekolady jako Dar Serca na rzecz PCK w Rybniku dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Po pobraniu wykonano analizę krwi tj. określono grupę krwi, morfologię i współczynnik Rh. Przeprowadzone były również testy na obecność wirusa HIV, kiły oraz zapalenia wątroby typu B i C.
Organizatorzy Akcji składają wyrazy podziękowania dla wszystkich dawców za ich Dar oraz Dyrekcji i nauczycielom, którzy docenili ideę Honorowego Krwiodawstwa wśród młodzieży.
 

 

 
W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Wpisał: Bernadeta K.   
21.01.2015.

71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W tym gronie znalazł się maturzysta z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku – Łukasz Nastuła! W finale do rozwiązania przygotowano kilka pytań problemowych, wymagających nie tylko podręcznikowej wiedzy logistycznej, ale także umiejętności jej zastosowania w konkretnych sytuacjach, z którymi mierzą się zawodowi logistycy. Ostatni etap, w którym młodzi logistycy powalczą o cenne nagrody, odbędzie się 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Życzymy dalszych sukcesów!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 277

REKRUTACJA 2015/2016

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości