Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Zwycięski projekt "Żyj aktywnie z Zeusem"
Wpisał: Janka   
24.04.2017.

4 kwietnia zakończyło się miesięczne głosowanie w sklepach "Tesco" na projekty zgłoszone w drugiej edycji programu "Decydujesz, pomagamy". Spośród 700 projektów społecznych Polacy wyłonili 145 najlepszych, które zostaną zrealizowane. Dzięki oddanym głosom, projekt "Żyj aktywnie z Zeusem" zgłoszony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika i Gastronomika zwyciężył w regionie rybnickim. Otrzymamy grant w wysokości 5000 zł, który zostanie przeznaczony na działania związane z aktywnym i zdrowym stylem życia. Akcje będą realizowane od czerwca do września i będą kierowane zarówno do społeczności szkolnej jak i środowiska lokalnego.

Dziękujemy za każdy oddany na nas głos!!!

 
Promocja projektu "Żyj aktywnie z Zeusem"
Wpisał: Janka   
24.04.2017.

W dniach 24 marca, 25 marca oraz 01 kwietnia uczniowie klasy 1TG, 1TŻ, 1THR oraz 3TL zorganizowali i przeprowadzili działania promocyjne na terenie hipermarketu Tesco. Akcje miały na celu zachęcać klientów sklepu do oddania głosu na nasz projekt „Żyj aktywnie z Zeusem”. Uczniowie, wraz z naszą maskotką Zeusem, rozdawali ulotki, opowiadali o założeniach projektu oraz częstowali ciasteczkami, co z pewnością przełożyło się na ilość wrzucanych żetonów do naszej urny.

 
Dzień z Ekonomią
Wpisał: Bernadeta K.   
24.04.2017.

O tym, że „ekonomistą jest każdy, kto zajmuje się ekonomią” przekonały się klasy pierwsze. W poniedziałek 24 kwietnia, młodzież poprzez zabawę, w sposób zupełnie nienaukowy zdobywała wiedzę i umiejętności między innymi z dziedziny ekonomii. Grupy rozwiązywały krzyżówki, budowały wieże, wyklejały i wycinały, rozwiązywały różnorakie łamigłówki. Klasy wysłuchały również ciekawych wykładów o tematyce  ekonomicznej. W tym roku zwyciężyła drużyna  orłów w składzie: Laura Chłodek i  Anna Depta z I TB, Anna Kąkol i Jesika Kielesińska z  I TCL, oraz Martyna Bugla, Laura Cieślik i Paulina Matuszczyk z I TR.   Zapraszamy do zobaczenia relacji zdjęciowej na szkolnym Facebook’u.

 
Finaliści Konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2017
Wpisał: Bernadeta K.   
10.04.2017.

Miło nam poinformować, że uczniowie: Aleksandra Juraszczyk i Wiktor Mandel z klasy 2 TB znaleźli się wśród 8 finalistów konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” organizowanego przez Żorską Izbę Gospodarczą i Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową. Nasi uczniowie już pod koniec kwietnia będę reprezentować szkołę i walczyć o pierwsze miejsce.
Trzymamy kciuki!

 
Egzaminy akredytacyjne
Wpisał: Bernadeta K.   
07.04.2017.
7 kwietnia 2017r. odbyły się w naszej szkole egzaminy akredytacyjne z zakresu komputeropisania, umiejętności logistycznych oraz korespondencji handlowej. Certyfikaty potwierdzające umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze komputerowej metodą bezwzrokową zdobyło 18 uczniów z klasy I TB,  I TC,  II TB oraz II TC. Certyfikaty potwierdzające umiejętność sporządzania korespondencji handlowej uzyskało 9 uczniów z klasy II TH oraz III TGH.

Gratulujemy wysokich wyników!

 
Wolontariusze poszukiwani
Wpisał: Bernadeta K.   
04.04.2017.

Z uwagi na zbliżające się liczne imprezy sportowo-rekreacyjne poszukujemy osób chcących zaangażować się w pomoc przy organizacji. MOSiR Rybnik organizuje zarówno mniejsze, jak i większe imprezy, na których pomoc Wolontariuszy jest nieoceniona.
Formularz do zapisów:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6lfIZc7m2fY1FHwox6ODmygZtsisdzQPeLxbO4kUcZlDUKA/viewform?c=0&w=1 Grupa Wolontariusze MOSiR: https://www.facebook.com/groups/1159614817492167/ 

 
Hiszpanie na praktykach w ZSE-U
Wpisał: Janka   
30.03.2017.

Od 6 do 22 marca gościliśmy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Hotelarskiej TOPI z Saragossy wraz z ich opiekunami Jose Manuel Romeo Gamarra i Jose Luis MorónCapape. Uczniowie Nerea, Jessica, Diego i Mario przyjechali do nas w ramach programu Erasmus, aby zrealizować swoje praktyki w restauracji „Delicje”. Podczas swojego pobytu w Rybniku młodzi Hiszpanie zorganizowali pokaz produktów swojego regionu jakim jest Aragonia.

W czasie prezentacji opowiedzieli o produkcji wina oraz przygotowali degustację potraw z jagnięciny, ryżu i warzyw. Popisy młodych adeptów sztuki kulinarnej obserwowali nasi uczniowie i zaproszeni goście.

W ramach projektu Hiszpanie zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz, który wywarł na nich ogromne wrażenie oraz Kraków, w którym mieli okazję poznać historię Polski z samego jej serca, jakim jest katedra na Wawelu.

Pełni wrażeń i miłych wspomnień pojechali do swojego kraju z zapewnieniem, że jeszcze do Polski wrócą.

Czytaj całość…
 
Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2017
Wpisał: Bernadeta K.   
27.03.2017.

15 marca 2017 roku  odbył się w Poznaniu finał prestiżowego konkursu kulinarnego "Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2017". W ścisłym finale wzięło udział tylko 12 uczestników z całego kraju. Konkursowe potrawy oceniało jury złożone z najlepszych szefów kuchni w Polsce. Naszą szkołę i cały Górny Śląsk reprezentował Mariusz Jasiński z klasy IV TŻ, który za świetnie wykonaną pracę w finale otrzymał wyróżnienie!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 500

REKRUTACJA 2016/2017

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości