Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Zebranie rodziców
Wpisał: Anita Cz.   
24.04.2015.

27 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) o godzinie 17.30 odbędą się zebrania rodziców klas III Technikum 3 TR, 3 TH, 3 TL, 3 TA, 3 TT z wychowawcami klas.

 

  • Rodzice klas III - o godz. 17.30 w auli szkolnej spotkanie z dyrekcją szkoły, w dalszej części spotkanie z wychowawcami klas.

Serdecznie zapraszamy.

 
Artur Gojny laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
22.04.2015.

W dniach 16 -17 kwietnia 2015 r. w Koszalinie odbył się XX Ogólnopolski Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Myślą przewodnią tegorocznych zmagań było „Podejmowanie działalności gospodarczej w aktualnych uwarunkowaniach prawno-ekonomicznych”. W XX Jubileuszowej edycji Turnieju brało udział ponad 2600 uczniów z 96 szkół Polski. Uczeń naszej szkoły - Artur Gojny z kl. IV TB znalazł się wśród 10-ciu najlepszych finalistów konkursu i zdobył tytuł „Laureata Turnieju”. W nagrodę otrzymał jednorazowe stypendium naukowe, dyplom, nagrody rzeczowe oraz został zwolniony z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista w czerwcu 2015 r.
Serdecznie gratulujemy naszemu Laureatowi i życzymy dalszych sukcesów w życiu!!!

 

 
Praktyki w Portugalii i Szwecji
Wpisał: Janka   
20.04.2015.

Uczestnicy projektu „Unlimited Vocational Experience – Doświadczenie zawodowe bez granic” rozpoczęli swoją przygodę czyli zagraniczne praktyki zawodowe w ramach projektu 12.04.2015 roku. Dwie grupy tj. 12 osób o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych wyruszyło do Szwecji, a dokładnie do Vasteras, natomiast 24 osoby o profilu technik ekonomista wyjechało do Portugalii – Arcos de Valdevez.

Obie grupy naszych praktykantów zostały zakwaterowane, zapoznane ze swoimi miejscami praktyk, a następnie rozpoczęły prace. Relacje na bieżąco możemy śledzić na profilu projektu na facebook’u pod adresem www.facebook.com/zseupower gdzie znajdziemy wiele ciekawych zdjęć oraz codziennych informacji. Zapraszamy na stronkę.

 

 
 
Kolejne działania Szkoły Równego Traktowania
Wpisał: Bernadeta K.   
17.04.2015.

W ramach projektu „Szkoła Równego Traktowania” młodzież naszej szkoły miała okazję zapoznać się ze Stowarzyszeniem „Oligos” w Rybniku, które działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną.  Mamy nadzieję, że spotkania te przyczyniły się do kształtowania postaw akceptacji wobec osób niepełnosprawnych oraz krzewienia idei pracy wolontariackiej.
Przed nami wizyty studyjne w Środowiskowym Domu Pomocy przy ul. Karłowicza w Rybniku. Pierwsze wizyty zaplanowane są w dniach 4 i 5 maja br. Celem wizyt jest pozyskanie wolontariuszy, którzy w czasie wakacji będą zajmować się osobami niepełnosprawnymi w ich domach, tak, aby w tym czasie rodzice mogli mieć trochę czasu dla siebie. Szczegółowe informacje u pedagoga szkolnego, p. J. Dzierżęga.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

 
Szkoła Równego Traktowania
Wpisał: Bernadeta K.   
14.04.2015.

W ramach projektu „Szkoła Równego Traktowania” klasa 2 TC wraz z wychowawcą, p. A. Grzegorzyca, zorganizowała działania na rzecz niepełnosprawnych intelektualnie podopiecznych Stowarzyszenia „Oligos” w Rybniku. Klasa przeprowadziła akcję pisania kartek, w której udział wzięło 12 klas. Uczniowie napisali łącznie 240 kartek. W dużej części były to kartki samodzielnie wykonane przez uczniów. Pomysłowość i staranność wykonania oraz ciepłe i serdeczne życzenia sprawiły podopiecznym Stowarzyszenia ogromną radość. Ponadto klasa 2 TC zorganizowała akcję zbierania pluszowych maskotek. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać aż 60 pluszaków, które zostały przekazane osobom niepełnosprawnym.
Wszystkim uczniom zaangażowanym w działania projektowe za życzliwość i okazane serce serdecznie dziękujemy!

 
Dzień z ekonomią
Wpisał: Bernadeta K.   
11.04.2015.

O tym, że „ekonomistą jest każdy, kto zajmuje się ekonomią” przekonały się klasy pierwsze. W piątek 10 kwietnia, w grupach młodzież poprzez zabawę, w sposób zupełnie nienaukowy zdobywała wiedzę i umiejętności między innymi z dziedziny ekonomii. Grupy rozwiązywały krzyżówki, obliczały kursy walut, budowały wieże, wyklejały i wycinały, rozwiązywały różnorakie łamigłówki. Klasy wysłuchały również wykładu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Rybniku. Zwyciężyła drużyna „Delfinów” w składzie: Anna Rakszawa 1 TB, Wiktoria Parma 1 TC, Gabriela Wąsik 1 TC, Klaudia Majer 1 TR.
Zapraszamy do zobaczenia relacji filmowej i zdjęciowej na szkolnym facebook’u.

 
Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
31.03.2015.

Po raz kolejny odbył się Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Wzięło w nim udział ponad 2600 uczniów z 96 szkół ponadgimnazjalnych. Myśl przewodnia tegorocznego turnieju to „Podejmowanie działalności gospodarczej w aktualnych uwarunkowaniach prawno-ekonomicznych”. W okręgowych zawodach w Krakowie naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Artur Gojny z kl. 4 TB, Bartosz Barszcz z kl. 3 TR i Justyna Łaszek z kl. 4 TH. Uczeń Bartosz Barszcz otrzymał wyróżnienie i dyplom. Artur Gojny zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego w Koszalinie i jest zwolniony z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale!

 

 
Olimpiada z wiedzy o planowaniu i zarządzaniu karierą zawodową
Wpisał: Bernadeta K.   
01.04.2015.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w olimpiadzie, której głównym celem  jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących planowania i zarządzania karierą zawodową.
Do II etapu zakwalifikowali się Bartosz Barszcz z klasy III TR, Patrycja Szombara i Natalia Szczurowska z klasy I TB.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 293

REKRUTACJA 2015/2016

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości