Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Zbiórka elektrośmieci i rzeczy dla zwierząt ze schroniska
Wpisał: Bernadeta K.   
24.10.2014.

 

 
W dniach 29.09 – 10.10.2014 r. na terenie szkoły została zorganizowana zbiórka elektrośmieci oraz rzeczy dla zwierząt bezdomnych przebywających w schronisku mieszczącym się przy ulicy Majątkowej w Rybniku. Akcja przeprowadzona została w ramach współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą z Ostrawy, która zorganizowała podobne działania na terenie swojej szkoły. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły bardzo aktywnie włączyli się w ww. działania. 13.10.2014 r. przewieziono do schroniska ponad 250 kg karmy dla psów i kotów, koce, miski, zabawki a 21.10.2014 r. Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego „Elektroeko” odebrała z naszej szkoły elektrośmieci.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w obie akcje!
 
Europejski Dzień Języków Obcych
Wpisał: Bernadeta K.   
23.10.2014.

 

8 października br. w auli szkolnej obchodziliśmy po raz kolejny Europejski Dzień Języków Obcych, którego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych oraz poznawanie kultury i tradycji innych narodów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali bogaty program artystyczny, w którym zaprezentowali przedstawicieli kultury, historii i nauki Niemiec, Anglii, Rosji, Francji, oraz Hiszpanii. Programy poszczególnych krajów urozmaiciły liczne piosenki śpiewane w języku niemieckim, angielskim, rosyjskim, francuskim oraz hiszpańskim. Oprawą muzyczną zajął się p. Tadeusz Kolorz. Słowo wstępne oraz prowadzenie akademii zostało powierzone Kamili Magdzińskiej oraz Stanisławowi Kudzia z kl. III TA. Odbył się również konkurs na prezentację wylosowanego województwa Polski w formie plastycznej z elementami języka obcego. Przyznano : I miejsce – język francuski, II miejsce - język rosyjski, III miejsce - język angielski. Na zakończenie odbyła się degustacja charakterystycznych potraw krajów europejskich; przygotowanie i obsługę podczas degustacji zawdzięczamy nauczycielom i uczniom klas gastronomicznych. Nagrody na konkurs oraz produkty do przygotowania potraw ufundowała Rada Rodziców.
 
Światowy Dzień Walki z Głodem
Wpisał: Bernadeta K.   
21.10.2014.

 

16 października br. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Głodem. W ramach tego dnia zorganizowany został konkurs na najciekawszy tort chlebowy, a uczestnicy tego konkursu walczyli o tytuł „Mistrza Szkoły w produkcji najbardziej wyjątkowego tortu chlebowego techniką dowolną”. Przy ocenie brano pod uwagę: oryginalność (pomysłowość), walory estetyczne i kolorystyczne oraz nazwę tortu. Uczniowie wszystkich uczestniczących w konkursie klas wykonali niezwykle interesujące, oryginalne i pomysłowe kompozycje tortowe. Ostatecznie przyznano: III miejsce – klasie 3 TA, II miejsce – klasie 1 TG, I miejsce – klasie 3TB. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skonsumowania pożywnej zupy przygotowanej przez klasę I TŻ. Sponsorem zupy była dyrekcja hotelu "Przy Młynie" z Rybnika, której gorąco dziękujemy.
 
 
Akcja krwiodawstwa
Wpisał: Bernadeta K.   
11.10.2014.
28 października 2014 r. (wtorek) w godz. 11:20 – 15:00 w auli ZSE-U odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Informuje się, że ewentualni przyszli Dawcy Krwi powinni:
- mieć ukończone 18 lat,
- posiadać dowód tożsamości ze zdjęciem,
- przed oddaniem krwi spożyć obfity posiłek,
- spełniać podstawowe kryteria zdrowotne (odpowiednia waga, ciśnienie tętnicze, tętno).
Oddając krew spełniasz najpiękniejszy czyn – ratujesz zagrożone życie.
Bliższe informacje na temat akcji można uzyskać u Pani Elżbiety Wilczek, sala 208 D.
 
Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga
Wpisał: Janka   
04.10.2014.

29 września 2014r. w Krakowie odbył się XII Ogólnopolski Zjazd Szkół dla Ekorozwoju podczas, którego zostaliśmy uhonorowani prestiżowym certyfikatem, potwierdzającym najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju - Międzynarodową Zieloną Flagą.

Zjazd Szkół dla Ekorozwoju był okazją dla uczestników Programu do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji a przede wszystkim - do wspólnego celebrowania sukcesów, jakie udało się osiągnąć w ciągu ubiegłego roku szkolnego.

 

Czytaj całość…
 
Propozycje pracy po praktykach zawodowych w Hiszpanii i Chorwacji
Wpisał: Bernadeta K.   
01.10.2014.
 
25 września br. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu „Jak oni to robią? – Gastronomia i hotelarstwo w Hiszpanii i Chorwacji”. Projekt był realizowany w ramach projektu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
 
Czytaj całość…
 
Europejski certyfikat innowacyjności w nauczaniu języków obcych przyznany ZSE-U w Rybniku.
Wpisał: Anita Cz.   
28.09.2014.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku otrzymał certyfikat European Language Label, czyli europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania języków obcych, przyznawany w drodze ogólnopolskiego konkursu przez jury złożone z przedstawicieli: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, British Council, Włoskiego Instytutu Kultury oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Jury w roku 2014 wyróżniło 15 spośród 77 wniosków, wśród których znalazł się projekt Foreign language in my job – I know it! I use it!. (Język obcy w pracy – Znam! Używam!), złożony przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

Czytaj całość…
 
Jak zostać współczesnym MacGyverem, czyli Festiwal Nauki w Rybniku
Wpisał: Bernadeta K.   
24.09.2014.
19 września br. na terenie rybnickiego Kampusu odbył się pierwszy Festiwal Nauki. Impreza ta towarzyszyła otwarciu parku tematycznego. Uczniowie ZSE-U przygotowali stanowisko z doświadczeniami chemicznymi. Zaproszone klasy piąte szkół podstawowych mogły nauczyć się jak przy użyciu artykułów dostępnych w każdej kuchni przeprowadzić ciekawe doświadczenia fizyczne i chemiczne. Uczennice klasy II TB, przygotowane przez panie Monikę Sobik i Agnieszkę Mazelnik, zmieniały kolor wody, tworzyły szaloną, kolorową pianę i lampę wulkan. Nad prawidłowym przebiegiem doświadczeń czuwał ZEUS – nasza maskotka szkolna. Akcję wspierała Rada Młodzieżowa szkoły, której członkowie odpowiedzialni byli za oprowadzanie zaproszonych gości.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 242

REKRUTACJA 2014/2015

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy