Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Wakacje
Wpisał: Anita Cz.   
27.06.2014.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz sympatykom ZSE-U życzymy bezpiecznych wakacji, pełnych słońca, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

Niech czas wakacyjny pozwoli Wam odpocząć i nabrać energii na przyszły rok szkolny.

 
Certyfikat ELL
Wpisał: Anita Cz.   
16.06.2014.

Ekonomik zdobywcą certyfikatu w zakresie innowacyjności w nauczaniu języków obcych!

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku w wyniku ogólnopolskiego konkursu uzyskał certyfikat European Language Label w zakresie innowacyjności w nauczaniu języków obcych. Komitet konkursowy, składający się z przedstawicieli: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, British Council, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Włoskiego Instytutu Kultury oraz Uniwersytetu Warszawskiego nagrodził działania szkoły podjęte w ramach projektu Foreign language in my job – I know it! I use it!.

Działania projektowe polegały na połączeniu szkolnej nauki języków obcych z jej praktycznym, zawodowym wymiarem, stworzeniu uczniom pozalekcyjnych możliwości doskonalenia języka obcego zawodowego i rozwoju swoich zainteresowań poprzez udział w konkursach, debatach, imprezach szkolnych, zajęciach dodatkowych, motywowaniu uczniów do udziału w wystąpieniach publicznych, pobudzeniu ich kreatywności, a także stworzeniu możliwości żywego kontaktu z językiem obcym poprzez wyjazdy zagraniczne i praktyki zawodowe zorganizowane na terenie Niemiec, Austrii i Włoch.

Przyznanie certyfikatu jest uwieńczeniem systematycznie od kilku lat prowadzonych przez społeczność Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych działań w zakresie podnoszenia kompetencji językowych i konkurencyjności naszych absolwentów na krajowym i międzynarodowym rynku pracy.

Dokonania projektowe zostały przedstawione na stronie internetowej: lektorat.zseu.pl

Koordynatorem projektu była pani Katarzyna Lewczuk-Leśnik.

 

 

 
Otwarta firma
Wpisał: Bernadeta K.   
17.06.2014.

Nasza Szkoła znalazła się wśród laureatów VI edycji programu „Otwarta firma” w kategorii: Najaktywniejsze szkoły ponadgimnazjalne.
Program „Otwarta firma” był realizowany w ZSEU w dniach 18-24 listopada 2013 r., kiedy obchodzony był w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, przygotowujący uczniów do wejścia na rynek pracy.
 
Wakacyjne Targi Pracy
Wpisał: Bernadeta K.   
16.06.2014.
18 czerwca br. w godz. 9:00 – 11:30 już po raz drugi w naszej szkole odbędą się „Wakacyjne Targi Pracy” obok Spółdzielni „U Pasika”. Uczniowie będą mogli skorzystać z ofert zaproponowanych przez Młodzieżowe Biura Pracy z Rybnika, Wodzisławia, Raciborza, i Jastrzębia Zdroju, ale też porozmawiać z pracodawcami z różnych firm, według następującego harmonogramu:
Czytaj całość…
 
Jesteśmy wiarygodni
Wpisał: Anita Cz.   
07.06.2014.

Z przyjemnością informujemy, że ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH w Rybniku zdobył prestiżowy certyfikat

WIARYGODNA SZKOŁA

Certyfikat stwierdza, że spełniamy odpowiednie standardy w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa

JESTEŚMY SZKOŁĄ GODNĄ ZAUFANIA

 
Oszczędzaj wodę
Wpisał: Ewa M.   
12.06.2014.

Konkurs na plakietki promujące oszczędzanie wody został rozstrzygnięty.
I miejsce ex aequo Artur Gojny z klasy 3TB i Paulina Kantor z klasy 1TH. 
Zwycięskie plakietki zostaną umieszczone w toaletach i będą zachęcać nas do oszczędnego gospodarowania wody.

Gratulujemy!

 
Praktykanci z Portugalii
Wpisał: Bernadeta K.   
11.06.2014.
ZSE-U w Rybniku z powodzeniem kontynuuje współpracę z portugalską szkołą Epralima w Arcos de Valdevez w zakresie organizacji praktyk zagranicznych dla młodzieży uczącej się. 3 czerwca br. trzech uczniów z portugalskiej Epralimy przybyło do Rybnika w celu odbycia miesięcznego stażu w zawodzie kelner – barman. W pierwszych dniach stażu uczniowie: Catarina Alexandra Pereira da Silva, Hélder Manuel da Silva Reitor i Ivo Joel Castro Ferreira oraz towarzyszący im nauczyciel pan André Manuel Araújo Mor spotkali się z dyrekcją oraz uczniami naszej szkoły. Uczniowie odbędą miesięczny staż w restauracji Europa w Rybniku, a Ekonomik zajmie się kompleksowo organizacją ich pobytu.
Stażystom życzymy powodzenia w zdobywaniu doświadczeń zawodowych oraz owocnej współpracy z naszą szkołą.
 
Młodzi naukowcy z ZSEU
Wpisał: Ewa M.   
10.06.2014.

6 czerwca w ZST w Rybniku odbył się II Festiwal Młodych Naukowców, w którym udział wzięli przedstawiciele z kilkunastu szkół województwa. Prezentowali swoje prace w 3 kategoriach: urządzenia, makiety oraz doświadczenia chemiczne.

Naszą szkołę reprezentowały: Agata Siwoń i  Marcelina Motyka z II TL .Uczennice przeprowadziły w szkole badanie kwasowości metodą miareczkowania potencjometrycznego, zebrały wyniki w tabeli, wykonały wykres miareczkowania a następnie wyznaczyły punkt równowagowy . W przygotowaniu prezentacji multimedialnej pomagał Adam Łuc z kl. I TL. Dziewczęta prezentowały swoją pracę przed Komisją Oceniającą analizując i uzasadniając celowość takiego badania. Praca została doceniona- dziewczęta zajęły III miejsce.   Jest to 2 sukces Agaty i Marceliny – w I Festiwalu również zajęły III miejsce.        

Gratulujemy młodym naukowcom.

Życzymy pomyślności w pogłębianiu wiedzy technicznej .                           

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 229

REKRUTACJA 2014/2015

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości