Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
28.04.2016.

Po raz pierwszy odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, która jest kontynuacją dotychczasowego Turnieju o tej samej nazwie. Wzięło w niej udział ponad 2300 uczniów z 98 szkół ponadgimnazjalnych. W  zawodach okręgowych  w Krakowie naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Bartosz Barszcz – kl. 4TR, Monika Dobosiewicz – kl. 3TH, Paulina Kantor – kl. 3TH, Gilbert Wojaczek-Kubica – kl. 4TB. Uczeń Gilbert Wojaczek-Kubica otrzymał wyróżnienie i dyplom za osiągnięte wyniki w eliminacjach okręgowych.
Serdecznie gratulujemy!

 

 
Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
Wpisał: Bernadeta K.   
23.04.2016.

Bartosz Barszcz uczeń klasy 4 TR zajął VI miejsce w kraju i zdobył tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową, w której brało udział ponad dwa tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Etap centralny odbył się w dniach 16 – 17 kwietnia w Warszawie i składał z części pisemnej i ustnej, w których uczestnicy rozwiązywali zadania problemowe. Należy podkreślić, iż w ścisłym finale znalazło się tylko 16 najlepszych uczniów z całej Polski. Tym sukcesem Bartek zagwarantował sobie indeks na wybrane uczelnie wyższe.
SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU!!!

 
Wyjazd do Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Wpisał: Bernadeta K.   
01.04.2016.

W poniedziałek 16 maja 2016r. odbędzie się czwarty wyjazd uczniów klas I i II Technikum Ekonomicznego na zajęcia ELiT (Ekonomia dla Liceów i Techników) w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.
Odjazd autokaru
z placu szkolnego zaplanowany jest na godzinę 16.30.
Serdecznie zapraszamy!!!

 
Warsztaty taneczne
Wpisał: Bernadeta K.   
24.03.2016.

Warsztaty taneczne odbędą się 14 maja br. w sali fitness ZSE-U o godz. 11.00 grupa I i o godz. 13.00 grupa II.
Warsztaty Belly Dance to czas spędzony w wyjątkowym klimacie...świece, kadzidła, chusty z monetkami, czarująca muzyka pełna magii przeniosą Was w orientalny świat pełen kobiecych i zmysłowych ruchów. Często w codziennym, pędzącym życiu zapominamy o swojej kobiecości...te warsztaty pomogą Wam ponownie odkryć w sobie pokłady piękna, delikatności i zmysłowości poprzez taniec...
Warsztaty poprowadzi dla Was zmysłowa i eteryczna KATARZYNA LECH, doświadczona instruktorka tańca i zumby!!!
Bilety: 20 zł (dla uczniów naszej szkoły 10 zł).
Zgłoszenia na mail: ewafajkis@interia.pl
        ZAPRASZAMY!!!

 
Dzień Ziemi
Wpisał: Bernadeta K.   
18.04.2016.

15 kwietnia br. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku hasłem przewodnim był problem smogu. W czasie godzinnego spotkania w auli szkolnej z udziałem pani dyrektor dr Urszuli Warczok, nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz uczniów wybranych klas wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji pana dr. Piotra Groborza na temat problemu smogu w naszym regionie. Następnie obejrzeliśmy wyróżnioną prezentację multimedialną związaną z zanieczyszczeniami powietrza, przygotowaną przez uczennice klasy 1 TG Natalię Górkę i Monikę Szczudło a także nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych i wręczenie nagród oraz podsumowanie akcji zbiórki makulatury. Ponadto przy wsparciu Rady Młodzieżowej poszczególne klasy przygotowały ekologiczne kompozycje wykonane z warzyw. Wygrał romantyczny krajobraz pt. „Mały domek w lesie”. Cała impreza przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze a nagrodzonym uczniom gratulujemy.

Czytaj całość…
 
Dzień z Ekonomią
Wpisał: Bernadeta K.   
15.04.2016.

13 kwietnia 2016 roku odbyła się druga edycja Dnia z Ekonomią. Młodzież klas pierwszych: 1 TB, 1 TC, 1 TR, 1 TO, 1TH i 1 TL oraz osoby biorące udział w projekcie „Rozwiń skrzydła w ekonomii” zgłębiała zagadnienia szeroko pojętej ekonomii poprzez elementy nauki i zabawy. Liczyły się: umiejętności logicznego myślenia, precyzja wykonania prac i szybkość. Największą atrakcją była możliwość pisania na elektronicznej maszynie do pisania. Klasy wysłuchały również wykładu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Rybniku, zaś w sali teatralnej odbyło się szkolenie prowadzone przez Urząd Statystyczny w Katowicach Oddział w Rybniku. Zmagania ekonomiczne zwyciężyła grupa pod pseudonimem "Zebry" w składzie: Paulina Pieczka z kl. I TB, Dorota Krawieczek z kl. I TC, Mateusz Piekorz z kl. 1 TH, Aneta Paszenda z kl. I TR, Wiktoria Lampka 1 TO i Katarzyna Sobik z kl. 1 TL.

 
Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
Wpisał: Bernadeta K.   
12.04.2016.

Bartosz Barszcz z klasy 4 TR zakwalifikował się do finału Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.
Etap centralny odbędzie się w dniach 16 – 17 kwietnia 2016 roku w Warszawie.
Gratulujemy!!!

 
Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach
Wpisał: Bernadeta K.   
12.04.2016.

8 kwietnia 2016r. w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się VI Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.
Z radością informujemy, że uczennica kl. II TC Agnieszka Smołka została laureatką tego konkursu, natomiast finalistkami zostały : Natalia Szczurowska z kl. II TB i Marzena Piekorz z kl. II TC.
Gratulujemy!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 397

REKRUTACJA 2016/2017

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość