Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
DRZWI OTWARTE SZKOŁY - JARMARK ŚWIĄTECZNY
Wpisał: Anita Cz.   
26.11.2015.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku serdecznie zaprasza młodzież, rodziców, nauczycieli, przyjaciół, sympatyków oraz wszystkich zainteresowanych poznaniem szkoły na DRZWI OTWARTE SZKOŁY – JARMARK ŚWIĄTECZNY.

Podczas imprezy zaplanowanej na 4 i 5 grudnia 2015 roku (piątek od 1400 do 1700, sobota od 900 do 1300) przewidzianych zostało wiele przedsięwzięć i imprez o charakterze dydaktycznym oraz artystyczno-rozrywkowym m. in.:

  • prezentacja stołów świątecznych;
  • występy artystyczno - wokalne młodzieży szkolnej;
  • pokaz mody świątecznej;
  • prezentacje uczniowskich plastycznych prac konkursowych;
  • zwiedzanie pomieszczeń szkolnych;
  • spotkania z pedagogiem – doradcą zawodowym.

Otwarty będzie sklepik Spółdzielni Uczniowskiej „U Pasika” oraz szkolna kawiarenka oferująca słodkie wypieki, kawę i herbatę.

Zapraszamy.

 
Najaktywniejsza szkoła w projekcie OTWARTA FIRMA
Wpisał: Bernadeta K.   
24.11.2015.

13 listopada br. w Warszawie w Centralnej Bibliotece Rolniczej odbyła się uroczysta gala podsumowująca Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2014, promujący przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Projekt ten organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości odbywał się w dniach od 17 do 23 listopada 2014 r. pod hasłem „Biznes przy tablicy”. W tych dniach naszą szkołę odwiedziło wielu przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji lokalnych. Odbywały się spotkania z uczniami dotyczące zagadnień takich jak: własna firma, pracownik a pracodawca, marketing firmy, etyczny biznes, finanse firmy. Nasza szkoła kolejny raz uzyskała tytuł najaktywniejszej szkoły ponadgimnazjalnej w projekcie „Otwarta firma”, otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

 
Zwycięstwo w konkursie wiedzy o filmie
Wpisał: Bernadeta K.   
23.11.2015.

Kewin Szymik i Krzysztof Tkocz z kl. 3 TŻ zdobyli I miejsce w KINOMANIAKU, międzyszkolnym konkursie wíedzy o filmie.
Godny podkreślenia jest fakt, iż w dotychczasowych dziewięciu edycjach zawsze wygrywał duet gospodarzy - LO nr 1 w Rybniku, a nasi uczniowie przełamali tę passę!

 
Talent of ZSE-U
Wpisał: Bernadeta K.   
22.11.2015.

Po raz kolejny mogliśmy przekonać się o wielkich talentach uczniów naszej szkoły! To wszystko za sprawą emocjonującej imprezy Talent of ZSE-U, która odbyła się 20 listopada 2015 roku. Uczestnicy po wielu ciężkich zmaganiach, zaprezentowali swoje oryginalne talenty na scenie, powodując dreszcz emocji u każdego z widzów. Gościem wydarzenia był Piotr Tłustochowicz znany z programu The Voice of Poland!
Ze wszystkich talentów wyłoniono największe: I miejsce zajął Bartosz Dyla z klasy III TB, II miejsce należało do Julii Buchalik z klasy II TR, natomiast III miejsce zajął Kamil Luks z klasy II TL. Dodatkową niespodzianką było przyznanie wyróżnienia od tajemniczego jurora, które otrzymała Julia Buchalik z II TR. Cała impreza przebiegła bardzo miło, a dzięki takim wydarzeniom odkrywamy ciągle nowe talenty.
Tekst: Dominika Pietrzak, II TR

 

 
Finał Mistrzostw Młodych Kucharzy
Wpisał: Bernadeta K.   
22.11.2015.

20 listopada br. w Warszawie odbył się finał prestiżowego ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Mistrzostwa Młodych Kucharzy". W wyniku zmagań konkursowych jury degustacyjne, techniczne i komplementarne zdecydowało o przyzaniu III miejsca drużynie z naszej szkoły: Mariuszowi Jasińskiemu z kl.III TŻ i Zuzannie Sałbut z kl. IV TG. Nasi uczniowie otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł.
Serdecznie gratulujemy !

 
Półfinał Mistrzostw Młodych Kucharzy
Wpisał: Bernadeta K.   
21.11.2015.

19 listopada br. w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości w Warszawie odbył się ogólnopolski półfinał Mistrzostw Młodych Kucharzy. W rywalizacjach półfinałowych zmagały się 24 drużyny z całego kraju. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły uczniów: Beata Kuźnik i Nikol Jankowiak z klasy II TG, Mariusz Jasiński z klasy III TŻ i Zuzanna Sałbut z klasy IV TG, Mateusz Sobeczko i Kerstin Siedlaczek z klasy III GZ. Podczas zmagań konkursowych jury wybrało 12 zespołów, które 20 listopada 2015 roku zmierzą się w finale konkursu i zawalczą o tytuł mistrzowski. Z prawdziwą przyjemnością przekazujemy, że aż dwa zespoły z naszej szkoły zakwalifikowały się do finału !
Wszystkim zespołom gratulujemy i trzymamy kciuki za finalistów !

 

 
Poznaj swoje prawa w pracy
Wpisał: Bernadeta K.   
19.11.2015.

19 listopada br. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.
Do etapu regionalnego konkursu zakwalifikowali się: Bartosz Barszcz z klasy 4 TR, który zdobył maksymalną ilość punktów i Monika Kulczycka z klasy 3 TC.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 
Młodzież ZSE-U w austriackiej firmie LKW Walter
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2015.

13 listopada br. po raz trzeci 40 osobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas 4TH, 4TR, 3TL, 3TH, 3TB, 2TL uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Wiednia, której celem było zwiedzanie firmy logistycznej LKW Walter.
Na miejscu mogliśmy zobaczyć, jak pracuje się w tak dynamicznie rozwijającej się firmie. Uczniowie ZSE-U w trakcie praktyk zawodowych w LKW mają sposobność sprawdzenia swojej wiedzy handlowej, ekonomicznej, logistycznej oraz mogą wykazać się umiejętnościami z zakresu komunikacji i technologii informacyjnych. Warunkiem odbycia praktyk jest znajomość języka niemieckiego i umiejętności interpersonalne.
Po zakończeniu spotkania w firmie LKW Walter, uczniowie wraz z panią Katarzyną Sładczyk - koordynatorem współpracy, panią Marią Uherek - nauczycielem przedmiotów ekonomicznych oraz panią Katarzyną Zdrzałek - nauczycielem języka niemieckiego, zwiedzali ogrody Pałacu Schönbrunn, centrum Wiednia, park rozrywki Prater oraz Muzeum Historii Naturalnej.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 348

REKRUTACJA 2015/2016

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości