Patron szkoły

Nadanie imienia
Biografia

Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Odbiór świadectw maturalnych
Wpisał: Anita Cz.   
05.07.2016.

Odbiór świadectw maturalnych w kancelarii szkolnej od 5 lipca 2016r. (wtorek) .

Maturzystom, którzy nie zdali jednego egzaminu maturalnego, przysługuje egzamin poprawkowy. Warunkiem przystąpienia do poprawki jest złożenie w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 12 lipca 2016r. oświadczenia o przystąpieniu do egzaminu poprawkowego.

 

 
Poczet sztandarowy
Wpisał: Bernadeta K.   
20.06.2016.

W niedzielę 19 czerwca br. uczniowie klasy 1 TB w składzie:
Nikola Bulińska, Paulina Wardęga, Rafał Krogulec
reprezentowali naszą szkołę na odpustowej mszy św.
w Bazylice pod wezwaniem św. Antoniego.
Uroczystości połączone były z obchodami Dni Rybnika.

 
Wizyty studyjne do NBP
Wpisał: Janka   
19.06.2016.

W ramach projektu „Rozwiń skrzydła w ekonomii” klasy o profilu technik ekonomista, technik handlowiec oraz technik logistyk w dniach 13, 14 i 18 czerwca 2016 roku wzięły udział w niezwykle interesującej wycieczce edukacyjnej do Narodowego Banku Polskiego w Katowicach.

Podczas wycieczki po gmachu NBP uczniowie mieli okazję zwiedzić sortownię pieniędzy, wziąć do ręki sztabkę złota o wartości około 2 milionów zł, spotkać się kolekcjonerem maszyn do liczenia oraz z policją kryminalną, która podczas zajęć warsztatowych pokazała, jak w jaki sposób zbiera się i zabezpiecza odciski palców. Młodzież wzięła udział w konkursie o polityce monetarnej Unii Europejskiej, wykazała się znajomością polityki monetarnej oraz funkcji pełnionej przez Bank Centralny. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i był okazją do pogłębienia wiedzy ekonomicznej.

Projekt „Rozwiń skrzydła w ekonomii” realizowany jest w ramach edukacji ekonomicznej i współfinansowany przez Narodowy Bank Polski.

 
Nasz projekt zwyciężył !
Wpisał: Bernadeta K.   
19.06.2016.

7 czerwca zakończyło się głosowanie w sklepach "Tesco" na projekty zgłoszone w programie "Decydujesz, pomagamy". Dzięki oddanym głosom, projekt: "Dbaj o zdrowie z Zeusem" zgłoszony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika i Gastronomika zwyciężył w regionie rybnickim. Otrzymaliśmy grant w wysokości 5000zł, który zostanie przeznaczony na działania związane ze zdrowym stylem życia w przyszłym roku szkolnym.
Dziękujemy wszystkim za oddane głosy !

 

 
Rybnickie Dni Promocji Zdrowia
Wpisał: Bernadeta K.   
19.06.2016.

Od 23 do 25 maja 2016 r. odbywały się XXIII Rybnickie Dni Promocji Zdrowia, które odwiedziło ponad 1600 osób. W tegoroczną kampanię społeczną organizowaną przez: Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej, Państwową Inspekcję Sanitarną w Rybniku, NZOZ "Puls-Med" w Rybniku, ZUS Oddział w Rybniku oraz ChSCH, włączył się Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. Uczniowie promowali zdrowy styl życia, zachęcali do ruchu i udzielali wskazówek żywieniowych na przygotowanym stoisku promocyjnym. Chcąc przekonać mieszkańców miasta do zdrowej diety, młodzież ZSE-U przygotowała "słodki" poczęstunek w formie: szpinakowych muffin z jogurtem greckim i granatem, marchewkowych babeczek z ananasem i orzechami oraz pełnych błonnika ciasteczek owsianych. Dziękujemy wszystkim klasom "wypiekającym" te smakołyki, a klasie III TK za obsługę całego przedsięwzięcia.
Było pysznie i zdrowo!
Projekt był współfinansowany przez Miasto Rybnik.

 
Warsztaty w Zespole Szkolno  Przedszkolnym nr 12
Wpisał: Ewa Motyka   
17.06.2016.

Uczniowie klasy 1TL oraz 2TL przygotowali warsztaty przyrodniczo – ekologiczne dla dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 12 w Rybniku p.t: „To jest ciekawe”. Zajęcia prowadzone były w ramach działań związanych z certyfikatem Zielona Flaga. 7 czerwca młodzież naszej szkoły odwiedziła uczniów klas 2 szkoły podstawowej, dla których przedstawiła ciekawe doświadczenia z życia codziennego jak również wygłosiła prelekcję na temat zmian związanych z klimatem. Natomiast 10 czerwca nasi uczniowie pojawili się u przedszkolaków z Przedszkola nr 12, gdzie opowiadali o ekologicznym stylu życia, o chemii w żywności i sztucznych barwnikach. Przedszkolaki zachwycone były „czarami” naszego Zeusa, a na zakończenie warsztatów wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

 

 
ZSE-U szkołą zawodową najwyższej jakości
Wpisał: Bernadeta K.   
16.06.2016.

Działanie naszego sklepiku w ramach Spółdzielni Uczniowskiej „U Pasika” w marcu zostało zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu "Szkoła zawodowa najwyższej jakości" w obszarze: praktyczna nauka zawodu. Do konkursu zgłoszono 83 praktyki z całej Polski, wśród wszystkich zgłoszeń nasze działanie uzyskało status "Dobrej praktyki".
Jest to duży sukces naszej Spółdzielni Uczniowskiej, z której mogą brać przykład inne szkoły i działające w ich ramach sklepiki.

 
Czym skorupka za młodu nasiąknie...
Wpisał: Bernadeta K.   
16.06.2016.

W maju kolejny raz odwiedziliśmy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Rybniku, aby promować zdrowy styl życia wśród przedszkolaków. Akcja ta miała miejsce w ramach programu "ZDROWY STYL ŻYCIA NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ". Uczennice klasy II TŻ oraz klasy III TŻ wraz z matką zdrowej żywności na czele przekazywały dzieciom wiedzę na temat racjonalnego odżywiania poprzez zastosowanie gier i zabaw. Dzieci mogły same sporządzić surówki owocowe, a z pomocą kucharzy ZSEU także soki owocowo-warzywne. Zajęcia zostały przeprowadzone dla wszystkich grup przedszkolnych, gdyż promocja zdrowego żywienia w środowisku lokalnym jest niezmiernie ważna i warto zaczynać ją od najmłodszych lat. Było bardzo wesoło i smacznie.
Dziękujemy Dyrekcji ZSzP nr 10 za możliwość realizacji naszego przedsięwzięcia.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 421

REKRUTACJA 2016/2017

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość