Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Europejski Dzień Języków Obcych
Wpisał: Ewa Motyka   
19.10.2016.

W dniu 12 października odbył się po raz kolejny w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Mottem tegorocznych obchodów była miłość w literaturze oraz muzyce. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali utwory w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim, francuskim oraz włoskim. Między innymi: fragmenty z "Romeo i Julia", "Mały Ksąże", "Cierpienia Młodego Werthera", "Anna Karenina", "Listy Don Quijote". Oprawą muzyczną zajął sie p. Tadeusz Kolorz.

Na zakończenie odbyła się degustacja charakterystycznych potraw krajów europejskich. Przygotowanie i obsługę podczas degustacji zawdzięczamy nauczycielom i uczniom klas gastronomicznych. Produkty do przygotowania potraw ufundowała jak w ubiegłych latach Rada Rodziców.

Dziękujemy za współpracę – nauczyciele języków obcych.

 
Uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym a ZSE-U!
Wpisał: Bernadeta K.   
13.10.2016.

13 października br. odbyła się Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku, na którą została zaproszona również młodzież naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęło przemówienie dziekana dr. inż. Tomasza Zielińskiego. Po uroczystej immatrykulacji wystąpili goście, m. in. głos zabrała dyrektor ZSE-U dr Urszula Warczok. Na zakończenie młodzież wysłuchała wykładu prof. dr. hab. Sławomira Smyczka „Nowe trendy w zachowaniach konsumentów”, po którym odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach a Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

 
Współpraca z Liceum Hotelarskim w Mazamet
Wpisał: Bernadeta K.   
15.10.2016.

Już po raz ósmy w ramach współpracy z Liceum Hotelarskim w Mazamet czterech uczniów tamtejszej szkoły w dniach od 12 września do 7 października odbywało praktyki zawodowe w Rybniku. Tym razem francuscy kelnerzy zdobywali nowe doświadczenia w restauracji „Przy kominku”, natomiast kucharze odkrywali tajniki kuchni polskiej w restauracji „Europa”.
W trakcie swojego pobytu w Polsce uczniowie nie tylko wymieniali się doświadczeniami zawodowymi, ale poznali również trochę historii naszego kraju. Oprócz naszego regionu zwiedzili Kraków, kopalnię soli w Wieliczce oraz muzeum w Oświęcimiu. W trakcie wycieczki do Krakowa stażystom z Francji towarzyszyli ich koledzy z klasy 2TR.
Młodzi Francuzi opuścili nasz kraj bardzo zadowoleni z pobytu w naszym mieście oraz z zapewnieniem, że jeszcze do Polski wrócą.

 
Honorowe krwiodawstwo w ZSE-U
Wpisał: Bernadeta K.   
07.10.2016.

5 października 2016 r. zorganizowano kolejną Akcję Krwiodawstwa, w której wzięło udział 45 uczniów szkoły i oddało 13.150 ml krwi pełnej. Honorowi dawcy przekazali również otrzymane czekolady jako Dar Serca na rzecz PCK w Rybniku  dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin.
Organizatorzy Akcji składają wyrazy podziękowania dla wszystkich dawców za ich Dar oraz Dyrekcji i nauczycielom, którzy docenili ideę Honorowego Krwiodawstwa wśród młodzieży.

 
Zjazd Absolwentów rocznika 2000/2001
Wpisał: Bernadeta K.   
03.10.2016.

30 września 2016r. w naszej szkole odbył się Zjazd Absolwentów rocznika 2000/2001. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika i Gastronomika. Absolwenci spotkali się ze swoimi wychowawcami, zwiedzili swoją dawną szkołę i do późnego wieczoru przy ciastku i kawie wspominali szkolne lata.

 
Rozstrzygnięcie konkursu "Z jabłkiem w roli głównej"
Wpisał: Bernadeta K.   
30.09.2016.

28 września 2016 r. z okazji Światowego Dnia Jabłka w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Z jabłkiem w roli głównej”. Wzięło w nim udział 12 klas Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych: 1TB, 1TG, 1 TŻ, 1TR, 2TŻ, 2TC, 2TB, 3TG, 3TŻ, 3TGH, 4TG oraz 4TH. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu potrawy dla dwóch osób z jabłkiem w roli głównej oraz hasła promującego spożycie jabłek. Jury oceniło prace uczniów pod kątem estetyki, smaku, pomysłowości i przyznało następujące miejsca:

I miejsce – klasa 3TŻ, II miejsce – klasa 3TG, III miejsce – klasa 4TG.

Na długiej przerwie pani dyrektor Urszula Warczok wręczyła zwycięzcom kupon o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepiku szkolnym, której sponsorem była Spółdzielnia Uczniowska „U Pasika”. Spółdzielnia Uczniowska przygotowała także z okazji tego święta na długiej przerwie poczęstunek dla uczniów i pracowników szkoły.

 
Rozwinęliśmy skrzydła w ekonomii - PIKNIK EKONOMICZNY
Wpisał: Bernadeta K.   
27.09.2016.

26 września w auli Uniwersytetu Ekonomicznego odbyło się podsumowanie projektu "Rozwiń Skrzydła w Ekonomii". Piknik ekonomiczny otwarły przemówienia pana prezydenta Piotra Masłowskiego i pani dyrektor dr Urszuli Warczok. Po wyświetleniu filmu podsumowującego działania projektowe nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów na projekty: ekonomiksów, gier planszowych i prezentacji o NBP. Młodzież naszej szkoły oraz zaproszeni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wysłuchali wykładu „Lepsze złoto w sejfie czy złoty w portfelu? Czym naprawdę jest pieniądz” – prowadzonego przez dr inż. Tomasza Zielińskiego – Dziekana Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji.

Wkrótce potem otwarły się drzwi Uniwersytetu i zaproszonych 240 gimnazjalistów rozpoczęło grę w gry ekonomiczne zaprojektowane przez uczestników projektu, uczestniczyło w warsztatach o pieniądzu prowadzonych przez dr Łukasza Szewczyka oraz walczyło w konkursach „Z ekonomią na wesoło”. Na zwycięzców czekały ciekawe nagrody. Piknik ekonomiczny z pewnością zapadnie nam w pamięć.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

 

 
Warsztaty w Tesco
Wpisał: Janka   
26.09.2016.

W czwartek 22 września br. z okazji zbliżającego się Dnia Jabłka w rybnickim Tesco odbyły się warsztaty promujące racjonalne odżywianie i zdrowy styl życia. Uczennice klasy 2TG przygotowały zdrowe koktajle, musli z jogurtem oraz owocowe koreczki, natomiast uczniowie klasy 3 TL i 2 TB serwowali przygotowane pyszności klientom hipermarketu. Akcja prowadzona była wspólnie z rybnickim Sanepidem, który tym razem zachęcał do wypróbowania „narko-„ i „alkogogli” jak również dokonywał pomiarów ciśnienia tętniczego krwi. Nad wszystkim zaś oczywiście czuwała nasza szkolna maskotka – Zeus.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 440

REKRUTACJA 2016/2017

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości