Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Certyfikat Zielona Flaga po raz drugi dla ZSE-U
Wpisał: Janka   
04.10.2015.

W dniu 25 września 2015r. zostały ostatecznie zatwierdzone aplikacje o certyfikat Zielonej Flagi za rok szkolny 2014/2015.

Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych już po raz drugi przeszedł pomyślnie audyt i proces certyfikacji i tym samym znaleźliśmy się wśród 234 szkół z całej Polski uhonorowanych Certyfikatem Zielonej Flagi. Nasze działania ekologiczne zostały docenione i nagrodzone prestiżowym wyróżnieniem dla szkół i placówek na całym świecie.

Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju przyznała Zespołowi Szkół Ekonomiczno – Usługowych Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi za działania, które prowadziliśmy w roku szkolnym 2014/2015

Czytaj całość…
 
Spółdzielnia Uczniowska najlepsza w województwie
Wpisał: Janka   
29.09.2015.

24 września 2015r. w siedzibie Rady Spółdzielni Uczniowskich w Katowicach odbyło się podsumowanie konkursu na Najlepiej Pracującą Spółdzielnię Uczniowską w województwie śląskim w roku szkolnym 2014/2015. Nasza spółdzielnia uczniowska „U Pasika” w tegorocznej edycji konkursu okazała się najlepszą w województwie zdobywając pierwsze miejsce.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne.

 
Warsztaty kulinarne z Robertem Sową i firmą Prymat
Wpisał: Bernadeta K.   
26.09.2015.

21 września br. w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie kulinarne. Uczniowie klas gastronomicznych mieli okazję w czasie warsztatów pracować ze znakomitym Mistrzem Kulinarnym Robertem Sową. W realizacji tego przedsięwzięcia pomogła znana na naszym rynku firma "Prymat". W trakcie warsztatów panowała miła i serdeczna atmosfera. Uczniowie rozmawiali z Mistrzem i zadawali mnóstwo nurtujących ich pytań. Wspólnie przygotowali niezwykle smaczne potrawy. Uczniowie uczestniczący w warsztatach otrzymali certyfikaty uczestnictwa, książki kucharskie z autografem Mistrza oraz przyprawy od firmy "Prymat".
Specjalne podziękowania kierujemy dla firmy "Prymat"!

 

 
Logistycy "przytulili" nowy autobus
Wpisał: Janka   
25.09.2015.

„Wybierz. Zmień. Połącz.. i przytul się do autobusu!” – to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w ramach którego uczniowie klasy 3TL wraz z Zarządem Transportu Zbiorowego w Rybniku uczestniczyli pod opieką Pani Joanny Nowak w wycieczce edukacyjnej do Stodół. Uczniowie mieli okazję nie tylko przejechać się jednym z nowo zakupionych autobusów komunikacji miejskiej, ale również poznać jego budowę, zajrzeć do komory silnika, usiąść w szoferce kierowcy i poznać specyfikę jego pracy. Akcją zainteresowały się również media - zapraszamy do zobaczenia materiału! http://www.telewizjatvt.pl/node/33393

 
Stypendia szkolne
Wpisał: Bernadeta K.   
28.08.2015.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej.
Warunki konieczne do otrzymania stypendium:
- zamieszkanie na terenie Rybnika;
- dochód na osobę w rodzinie nie przekraczający
514 zł (netto);
Osoby uprawnione (rodzice uczniów niepełnoletnich lub uczniowie pełnoletni) proszeni są o niezwłoczne zgłaszanie się po druki wniosków do pedagoga szkolnego (p. 108 A).
Wypełnione wnioski wraz z załącznikami potwierdzającymi wysokość dochodu należy składać w terminie do 11 września 2015 r. (piątek)
Czytaj całość…
 
Jesteśmy Szkołą Zawodowych Perspektyw
Wpisał: Anita Cz.   
23.07.2015.

Udział Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku w II edycji konkursu „Szkoły zawodowych perspektyw” przyczynił się do ponownego zwrócenia uwagi jak ogromne znaczenie dla uczniów ma wsparcie w wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Certyfikat „SZKOŁA ZAWODOWYCH PERSPETYW” to efekt pracy włożonej w zadania oceniane przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Należały do nich między innymi:

  • spotkania uczniów naszej szkoły ze specjalistami ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego,
  • przygotowanie przez uczniów felietonu historii firmy rodzinnej, jako odpowiedź na pytanie: Firma rodzinna, czy „z dziada pradziada”
  • przygotowanie przez uczniów prezentacji na temat zapomniane zawody i ich znaczenie dla życia lokalnej społeczności
  • zrealizowanie filmu Nastoletni milionerzy, przedstawiającego historię osób, które w młodym wieku zarobiły swój pierwszy milion.
  • przedstawienie różnic wynikających z zatrudnienia w korporacji a prowadzenia własnej firmy

Działania konkursowe pozwoliły zwrócić uwagę uczniów na różnice związane z pracą na własny rachunek a pracą na etacie, w korporacji. Uczniowie mieli też możliwość zapoznać się z zawodami ginącymi i zastanowić nad ich znaczeniem dla lokalnej społeczności. Kreatywność, zmysł artystyczny, lekkie pióro i poczucie humoru, prezentowali uczniowie tworzący wiersze i filmy. Młodzi ludzie mogli się też zastanowić nad tym czy warto wyznaczać sobie cele, stawiać wysoko poprzeczkę, czy warto realizować swoje pomysły i dzielić się nimi z innymi. Świetną zabawą okazały się kalambury, w których przedstawiciele klas odgadywali jaki to zawód, wykazując się dobrą jego znajomością, słownictwem, prezentując swoje talenty aktorskie, plastyczne i pomysłowość.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych podejmuje wiele działań z zakresu przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy i planowania swojej kariery, a jednocześnie rozwijania zainteresowań i pasji. Otrzymany certyfikat jest potwierdzeniem, że ekonomik to szkoła zawodowych perspektyw!

 
Umowa o współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym
Wpisał: Bernadeta K.   
26.06.2015.

Miło nam poinformować, że 7 maja 2015r. pomiędzy naszą szkołą a Uniwersytetem Ekonomicznym została zawarta umowa o współpracy. W celu realizacji postanowień tej umowy Uczelnia zobowiązała się do zapewnienia naszym uczniom możliwości uczestnictwa w wykładach rektorskich i wykładach otwartych, programach edukacyjnych, zajęciach (wykładach, warsztatach, spotkaniach itp.) prowadzonych przez pracowników uczelni, pracach i badaniach kół naukowych, pracach zespołów artystycznych oraz wydarzeniach i imprezach organizowanych przez Uczelnię. Ponadto Uczelnia zapewniła objęcie systemem konsultacji/opieki naukowej szczególnie uzdolnionych uczniów (tutoring) przez pracowników Uczelni.

 
Rybnicki Prymus 2015
Wpisał: Bernadeta K.   
26.06.2015.

23 czerwca br. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej –Zespół „Przygoda”, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Rybnika dla uczniów rybnickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za wybitne osiągnięcia w nauce, wzorowe zachowanie, postawę i zaangażowanie w życie szkoły. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Stypendium Prezydenta Miasta Rybnika otrzymał Bartosz Barszcz – kl. 3TR i Franciszek Harazim – kl. 3GZ. Uczniowie: Artur Gojny – kl. 4TB i Łukasz Nastuła – kl. 4TL otrzymali stypendium Rybnickiego Prymusa. Natomiast uczennica kl. 1TGH – Anna Błanik otrzymała stypendium motywacyjne ufundowane przez właściciela Centrum Handlowo-Rozrywkowego Rybnik Plaza za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 323

REKRUTACJA 2015/2016

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy