4 maja 2019r. w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda wręczył uczennicy klasy 1 TA Wiktorii Lasończyk  medal „Młodego Bohatera”.

W marcu 2018 roku Wiktoria pokonując swój lęk przed widokiem krwi, pomogła starszemu mężczyźnie. 86–letni mężczyzna  został ranny w wyniku uderzenia przez koło, które urwało się z ciężarówki. Całe zdarzenie  miało miejsce na przystanku autobusowym, z którego uczennica miała pojechać na zajęcia lekcyjne. Z relacji uczennicy wynika, że nikt ze stojących tam osób nie zareagował w sposób odpowiedni i nie pospieszył, by udzielić pomocy staruszkowi. Wiktoria zadzwoniła po pogotowie i zajęła się rannym mężczyzną. Dziewczyna  uciskała ranę do czasu przyjazdu pogotowia.

Pierwszą osobą, która podziękowała Wiktorii za bohaterski czyn był komendant rybnickiej policji, następnie uczennica otrzymała zaproszenie do Warszawy.  Wiktoria miała odebrać medal z rąk prezydenta już w lipcu 2018 roku, ale z powodu pobytu w szpitalu nie mogła udać się do Warszawy.  Nie zapomniano jednak o jej odwadze i chęci niesienia pomocy, dlatego została zaproszona ponownie po odbiór medalu.