22 października br. w naszej szkole została zrealizowana IV edycja projektu Związku „Polskie Mięso” – „WYBIERAM WIEPRZOWINĘ”. W tegorocznej edycji wzięły udział TYLKO 4 szkoły w Polsce (!)

Część teoretyczną i praktyczną projektu przeprowadzili profesjonaliści z Akademii Kulinarnej Marcina Budynka – Mistrz Kulinarny Marcin Budynek, kucharze akademii Kamil Babkowski i Angelo Colombo oraz dietetyk i manager Judyta Szymkowiak.

W części teoretycznej zorganizowanej na szkolnej auli wzięły udział wszystkie klasy gastronomiczne, które wysłuchały prelekcji na temat mięsa wieprzowego. Prelekcje uzupełnił wykład dietetyka na temat wartości odżywczej mięsa wieprzowego i jego przetworów.

Uczniowie biorący udział w spotkaniu otrzymują materiały szkoleniowe na temat mięsa wieprzowego, zawierające podsumowanie z prezentacji oraz przepisy i porady szefa kuchni.

W części praktycznej projektu wzięło udział 20 wybranych uczniów z klas gastronomicznych. W formie warsztatowej wykonali oni pod kierunkiem kucharzy z Akademii Kulinarnej Marcina Budynka i samego Mistrza Kulinarnego Marcina Budynka niezwykle smaczne potrawy z mięsa wieprzowego. Były to m.in. kotlety mielone  z kuminem, kuskusem i sosem tamrydynowym, schab w sosie słodko-kwaśnym z sosem jaśminowym, bułeczki na parze z żeberkami i ogórkiem oraz żytnie grzanki z kiełbasą , kminkiem, majerankiem i młoda kapustą.

Wszystkie potrawy powstały w bardzo przyjaznej i twórczej atmosferze. Młodzież była zachwycona profesjonalizmem prowadzących zajęcia i z niecierpliwością czeka na kolejne wyzwania kulinarne.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty oraz upominki.

Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

Specjalne podziękowania kierujemy do Związku „Polskie Mięso” i Akademii Kulinarnej Marcina Budynka za możliwość udziału w projekcie !