W dniach 3 – 8 listopada w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie międzynarodowe w ramach projektu Erasmus+ “From Eurodivision To Eurovision”. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie z naszych szkół partnerskich w miejscowościach Lappeenranta (Finlandia), Burgas (Bułgaria), Benalmadena (Hiszpania) oraz Caserta (Włochy).

Głównym celem tego spotkania było zapoznanie się z historią, kulturą, tradycjami oraz potrawami kulinarnymi każdego z państw partnerskich. Oprócz pracy nad projektem  nasi partnerzy oraz goszczący ich uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzenia Rybnika, Cieszyna oraz Pszczyny.

Kolejne spotkanie odbędzie się w lutym we Włoszech.

Ten projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.