W ramach projektu „Otwarta firma – biznes przy tablicy” realizowanego w naszej szkole, uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach z zakresu planowania własnej kariery zawodowej, prowadzonych przez Panią Aleksandrę Szafrańską, doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku.

Dzięki współpracy z instytucjami, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości i organizowaniu warsztatów z zakresu wejścia na rynek pracy, planowania ścieżki kariery zawodowej, zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych, uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobywania praktycznych umiejętności tak ważnych w ich przyszłym życiu zawodowym.

Projekt Otwarta Firma realizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości to dla przedsiębiorstwa wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.