Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Otwarta firma – biznes przy tablicy” uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu warsztatowym z doradcą biznesowym inkubatorów przedsiębiorczości i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku Panem Radosławem Knesz. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak absolwent może zdobyć pieniądze na własny biznes – kapitał na start, o którym nie piszą w książkach!

Dzięki warsztatom, spotkaniom z praktykami można inspirować młodych ludzi do większej aktywności i przyjmowania postaw przedsiębiorczych, co jest głównym celem projektu realizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w którym aktywnie uczestniczy nasza szkoła już od wielu lat. Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.