21 i 22 czerwca 2021r. rozpoczynają się egzaminy zawodowe w formule 2017 r. Uczniowie oraz absolwenci przystępujący do tego egzaminu stawiają się w szkole godzinę przed rozpoczęciem egzaminu zachowując reżim sanitarny. Informacje o terminach, kwalifikacjach oraz salach egzaminacyjnych znajdują się w zakładce: UCZNIOWIE/EGZAMINY/EGZAMIN ZAWODOWY.
Wytyczne sanitarne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w ZSE-U w Rybniku
1.Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2.Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
3.Osoba, która przechorowała COVID-19 (tzn. jest ozdrowieńcem), oraz osoba zaszczepiona przeciwko COVID-19 (tzn. osoba, która przyjęła wszystkie przewidziane procedurą dawki danej szczepionki), może przyjść na egzamin, nawet jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji bądź osobą na kwarantannie.
4.Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
5.Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
6.Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, kalkulatora, itd.. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
7.Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą – oryginalnie zamkniętą.
8.Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
9.Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
10.Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
◦podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
◦wychodzi do toalety
◦kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
11.Zdający– jeżeli uznają to za właściwe – mogą mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.
12.Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
- Wychowawcy klas na kilka dni przed egzaminem przez e-dziennik przekażą zdającym przez e-dziennik przyporządkowanie do sal egzaminacyjnych oraz informację, z którego wejścia do szkoły korzystać. Należy po wejściu do szkoły od razu kierować się do wyznaczonej sali egzaminacyjnej.
Procedury obowiązujące podczas egzaminów:
1.Obowiązkowo należy posiadać: dowód osobisty lub inny dokument z PESELEM, długopisy z czarnym wkładem.
2.Zakaz wnoszenia telefonów i innych urządzeń telekomunikacyjnych – zegarków.
3.Dozwolona jest butelka wody mineralnej oryginalnie zakręcona.
4.Obowiązuje strój galowy.
5.Należy wstawić się odpowiednio godzinę wcześniej przed terminem egzaminu, pamiętając o dystansie min. 1,5 m.
6.Przed wejściem do szkoły obowiązkowo należy zdezynfekować ręce (płyn będzie dostępny).
7.Zdający potwierdza poprawność numeru PESEL podpisem na liście obecności, używając własnego długopisu, i zajmuje miejsce zgodnie z numerem wylosowanym przez komisję. W przypadku naklejki z błędnym numerem zdający w arkuszu w miejscu na naklejkę wpisuje identyfikator szkoły i swój PESEL.