W blasku już jesiennego słońca, korzystając z dobrej pogody, klasy pierwsze wraz z wychowawcami i pedagogami wybrały się na wycieczki integracyjne.

Klasy 1TTP, 1THP i 1TAP wyruszyły do Rud, by skorzystać z atrakcji zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej. Podczas wycieczki oprócz zajęć integracyjnych uczniowie wraz z opiekunami skorzystali z przejażdżki kolejką wąskotorową, zwiedzali stację oraz kuźnię wraz z przewodnikiem, mogli rywalizować podczas zawodów ścigania się drezynami, a na koniec zmęczeni zabawą wzięli udział w ognisku z pieczeniem kiełbasek.

Klasa 1 TBP odwiedziła rybnicki Laserhouse. Uczniowie podzielili się na dwie grupy, a te jeszcze na połówki i zaciekle walczyli o zwycięstwo drużynowe i indywidualne. Składy grup się zmieniały, a ci, którzy odpoczywali, mogli śledzić zapisy na tablicy. Uczniowie wchodzili także do laserowego labiryntu i grali w stolikowego hokeja. Na zakończenie zadowoleni uczniowie poszli do pobliskiego KFC, żeby wzmocnić siły po udanej zabawie.

Klasa 1CP spędziła czas integracji w rybnickiej klubokawiarni “Żółty młynek”. Tam popijając kawę albo colę…i “pałaszując” smakowite ciacha, grali w różne gry i wykonywali przygotowane dla nich zadania. Później klasa udała się na jesienny spacer wzdłuż Nacyny i wypoczywała w Parku Tematycznym. To był naprawdę miło spędzony czas.

Klasa 1 TRP i 1 TEP pojechały do Aeroklubu ROW w Gotartowicach. Tam uczniowie mieli możliwość porozmawiać z wykwalifikowanym pilotem, który opowiadał o samolotach, skokach na spadochronie, lotach szybowcami i wtajemniczył w historię rybnickiego i polskiego lotnictwa. Po warsztatach integracyjnych uczniowie relaksowali się przy pysznych deserach w lotniskowej kawiarence, obserwując lotnisko i startujące w oddali samoloty .

Klasa 1 TLP swoje zajęcia integracyjne zrealizowała w szkolnej auli, grając w różne gry i zabawy. To był czas dobrej zabawy i efektywnej integracji.

Klasy 1 TGP i 1 TŻP wybrały się na integrację razem – do Zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku Niewiadomiu. Młodzież zobaczyła interaktywną wystawę „Wiek Pary”, ponad 100-letnią maszynę o napędzie parowym, która nadal działa – a pracownicy organizują pokazy jej pracy. Uczniowie świetnie bawili się w SOWIE, czyli małym centrum nauki. Później, pokonując 222 schody, weszli na punkt widokowy zlokalizowany w dawnej wieży wodnej, gdzie podziwiali panoramę ziemi rybnickiej, wodzisławskiej i raciborskiej. Po takim wysiłku koniecznie należało się udać do strefy relaksu i rekreacji znajdującym się tuż obok kopalni.

Wycieczki integracyjne to były dni pełne wrażeń dla wszystkich uczestników. To był czas dobrej zabawy i efektywnej integracji, wspólna zabawa pozwoliła im lepiej się poznać i zacieśnić koleżeńskie relacje .