W dniach 07.11 – 09.11.2022r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w trzydniowej wycieczce w Sudety (Góry Sowie), zorganizowanej przy dużym wsparciu finansowym środków z programu „Poznaj Polskę”.

Program wycieczki był bardzo bogaty i co się z tym wiąże, dla niektórych nieco męczący;) mimo, że w planie wycieczki nie było wędrówki po górach.

Co udało nam się zobaczyć:

Dzień pierwszy:

– Zespół Kościoła ewangelicko-augsburskiego pw. Świętej Trójcy, zwany Kościołem Pokoju  w  Świdnicy (wpisany na listę UNESCO),

– Zamek Książ w Wałbrzychu (komnaty zamkowe i podziemia Zamku)+ konkurs wiedzy o Zamku (gratulujemy zwycięzcą!!)

– Srebrna Góra – wycieczka nocna w poszukiwaniu Dino;) dla niektórych jak wejście na Rysy:))

Dzień drugi:

– Sztolnie Walimskie – Rzeczka (poniemieckie sztolnie, których przeznaczenie do tej pory nie jest do końca poznane),

– Palmiarnia w Wałbrzychu: kwiatki, drzewka, żółwie i lemury,

– nocne zwiedzanie  Twierdzy Srebrnogórskiej, nowożytnej warowni górskiej z XVIII wieku (w blasku pochodni) + pełnia księżyca, silny wiatr, szum drzew i na koniec wystrzał z armaty;)

Dzień trzeci:

– spacer po Kłodzku + zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej (w tym podziemnego labiryntu chodników minerskich, w których Mateusz jako pierwszy w historii Twierdzy, wykonał przewrót w przód:)

– Muzeum Gazownictwa w Paczkowie oraz zespół staromiejski ze średniowiecznym systemem fortyfikacji,

– Zespół kościoła farnego pod wezwaniem św. Jakuba Starszego Apostoła i św. Agnieszki Dziewicy  i Męczennicy w Nysie,

– na koniec najważniejszy punkt programu, najbardziej znany na świecie fast food Nysa, ponieważ w Muzeum Gazownictwa co niektórzy uczestnicy wycieczki byli już na granicy wycieńczenia;)

Wszystkim uczestnikom wycieczki dziękuję za wytrwałość, zrozumienie, zainteresowanie, nie marudzenie, uśmiech na twarzy i  naprawdę świetne zachowanie!