W listopadzie  został zorganizowany w naszej szkole Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata, którego celem jest stworzenie środowiska społecznego aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie “Otwarta firma – biznes przy tablicy”. Dla przedsiębiorstwa lub instytucji to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, nasza szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

W ramach programu “Otwarta firma – biznes przy tablicy” odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielami Głównego Urzędu Statystycznego, Urzędu Skarbowego w Rybniku oraz Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rybniku.