Po kilku latach nieobecności w rozgrywkach szkolnych nasze siatkarki sprawiły niemałą niespodziankę, wygrywając Finał Miejski Licealiady.

W pierwszym turnieju eliminacyjnym przy wspaniałym dopingu własnej publiczności wygrały z drużynami ZST, TEB-Edu oraz ZS-ZDZ. W drugim rewanżowym turnieju grupy C wygrały również wszystkie spotkania i pewnie awansowały do finału rozgrywek szkolnych.

8 lutego na sali MOSIR-u w Boguszowicach odbył się Finał Miejski Licealiady, w którym wystąpiły cztery najlepsze drużyny: IV LO, V LO, ZS-ZDZ i ZSE-U. Zdecydowanym faworytem tego finałowego starcia była drużyna V LO mająca w swoim składzie dziewczyny z klas siatkarskich oraz trenujących w klubie sportowym UKS Jedynka. Nasza drużyna przyjechała w składzie: Maja Forajter, (kapitan), Kamila Kąsik, Magdalena Kopka, Dominika Kołodziej, Aleksandra Spendel, Aleksandra Wowra, Magdalena Hanak, Patrycja Miksik i Karolina Wojtek. Po szczęśliwym losowaniu i wysokim zwycięstwie nad drużyną IV LO bez żadnych kompleksów nasze siatkarki przystąpiły do meczu o pierwsze miejsce z notowaną wyżej drużyną V LO. Pierwszego seta wysoko wygrały, co dodało im wiary w swoje umiejętności, ale również zmobilizowało do lepszej gry drużynę przeciwną. Po przegranej w drugim secie o wszystkim zdecydował Tie-break, który wygrały dziewczyny z „Ekonomika” 17:15 i awansowałyśmy do etapu rejonowego Licealiady.

W turnieju eliminacyjnym brały udział również Agata Fizia, Patrycja Czekała, Katarzyna Pisarzowska i Martyna Suliga.

GRATULUJEMY i trzymamy kciuki.