W ramach kontynuacji współpracy z austriacką firmą LKW Walter 31 marca gościliśmy w naszej szkole jej przedstawiciela, który zapoznał młodzież ze strukturą i zakresem działalności tego przedsiębiorstwa, z procesami logistycznymi, spedycyjnymi, magazynowaniem, wykorzystaniem kontenerów. Podkreślił też, że od wielu lat uczniowie naszej szkoły mają możliwość odbycia praktyk zawodowych i staży zawodowych w LKW WALTER, warunkiem jest jednak dobra znajomość języka niemieckiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 2TO, 1TBP, 1TCP, 1TEP, 1TRP, zaś trzy uczennice odbyły rozmowy aplikacyjne w języku niemieckim. Żywimy nadzieję, że w tym roku szkolnym udamy się z kolejną wizytą do Wiednia, by z bliska zobaczyć, jak pracuje się w firmie obsługującej transport na terenie całej Europy, Azji Środkowej i Afryki.