Szkocja to kraina pełna różnorodności i niespotykanych nigdzie indziej atrakcji. Z jednej strony przyciąga turystów do pełnych ciekawych miejsc dynamicznych miast, takich jak Edynburg, z drugiej – zachwyca ciągnącymi się przez wiele kilometrów pustkowiami, zapierającymi dech w piersiach widokami i  romantycznymi zamkami.

TERMIN: 05-12.04.2024

PROGRAM:

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje oraz jeden dłuższy na posiłek we własnym zakresie.

2 dzień

Przyjazd do Calais w godzinach rannych, przeprawa promowa lub Eurotunelem do Folkestone. Przyjazd do Londynu. Przez Most Westminsterski przejdziemy wprost do dzielnicy Westminster, gdzie skupia się całość  brytyjskiej władzy. Zobaczymy Parlament ze słynnym Big Benem, Opactwo Westminsterskie – nieprzerwanie od 950 lat miejsce koronacji wszystkich władców Anglii i Wielkiej Brytanii; ulicą Whitehall, tworzącą centrum dzielnicy rządowej, mijając Downing Street – siedzibę premierów brytyjskich, dotrzemy do Trafalgar Square z Kolumną Nelsona. Przejazd do Muzeum Historii Naturalnej, zwiedzanie.

Obiadokolacja. Przejazd na  nocleg do hotelu.

3 dzień

Śniadanie. Po wykwaterowaniu ruszamy autokarem w kierunku SZKOCJI. Na trasie zatrzymamy się na w York, zwiedzanie założonego przez Rzymian miasta będącego w IX w. stolicą wikingów, osiedlających się na terenie Anglii. Zwiedzanie wspaniałej katedry York Minster lub Centrum Jorvik Viking –  mulitmedialne muzeum, w którym odtworzono wioskę wikingów, można tu poczuć autentyczną atmosferę tamtych czasów i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o życiu wikingów. Dalej ruszamy przez słynne pogranicze angielsko- szkockie, malowniczą doliną rzeki Tweed. Kolejny przystanek zaplanowany jest na zwiedzanie XII- wiecznego opactwa Jedburgh Abbey. Po zwiedzaniu obiadokolacja i przejazd do hotelu na odpoczynek i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, zwiedzanie Edynburga, miasta wzniesionego na stokach wygasłych wulkanów i skalistych zboczach. Na początek zwiedzimy Edinburgh Castle, imponującą twierdzę zbudowaną na szczycie górującego nad miastem wygasłego wulkanu. Przejdziemy średniowieczną Royal Mile, łączącą zamek z pałacem Palace of Holyrood House, w którym kiedyś mieszkała Maria Stuart.

Po zwiedzaniu przejazd trasą widokową  w regionie Highlands w kierunku północnej Szkocji.

Obiadokolacja. Nocleg

5 dzień

Śniadanie. Przejazd wzdłuż słynnego jeziora Loch Ness do Loch Ness Exchibition Centre, prezentującego historię poszukiwań słynnego potwora. Krótki postój przy Zamku Urquhart. Przejazd do Fort William, nad którym góruje najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii – Ben Nevis.  Przejazd do Stirling, spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem potężnego zamku /tylko z zewnątrz/.

Obiadokolacja. Nocny przejazd w kierunku Anglii.

6 dzień

śniadanie

W godzinach rannych przyjazd do Oxfordu- siedziby jednego z najstarszych uniwersytetów. Katedra i Christ Church College to miejsce planu filmowego opowieści o Harrym Potterze. Spacerując średniowiecznymi zaułkami, m.in. obok najważniejsze kolegium Uniwersytetu w Oxfordzie – Merton College, dowiemy się jak działa ten uniwersytet i jak wygląda studenckie życie, obejrzymy miejsca, w których natchnienia szukali twórcy „Harego Pottera” , „Hobbita” lub „Alicji w Krainie Czarów”.

Obiadokolacja. Nocleg

7 dzień

Śniadanie

Przejazd  do centrum Londynu,  dalsze zwiedzanie. Twierdza Tower of London to świadek niemalże tysiącletniej historii miasta, pełniąca rozmaite funkcje od królewskiej rezydencji po królewskie więzienie; wizyta  w Skarbcu Koronnym pozostawi niezapomniane wrażenia.  Most Tower Bridge to z kolei jedna z architektonicznych ikon współczesnego Londynu. Z Tower ruszamy dalej – do Katedry St. Paul’s będziemy spacerować przez the City, najstarszą część miasta, obecnie dzielnicę londyńskiej finansjery. Na zakończenie Oxford Street, przy której znajdziemy największe domy towarowe, ponad 300 światowych marek i butiki mody, tworzące handlowe centrum Londynu.

Wyjazd w kierunku Dover – przeprawa Eurotunelem. Nocny przejazd przez Belgię, Holandię oraz Niemcy.

8 dzień

Przyjazd w godzinach południowych.

CENA DO 22.04.2024:

Dla grupy min. 40 uczniów – 3159,00 zł

Dla grupy min. 50 uczniów – 2930,00 zł

CENA ZAWIERA:

  • przejazd autokarem
  • opiekę pilota
  • 4 noclegi w  hotelach ** lub hostelach młodzieżowych
  • 5 śniadań, 5 obiadokolacji
  • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
  • rezerwacje wstępów
  • przeprawa promowa

CENA NIE ZAWIERA:

  • 10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • 10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.

BILETY WSTĘPU (OBOWIĄZUJĄ W 2023)

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€12.00 €8.50 York Centrum Jorvik Viking bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat
€9.00 €5.00 York Minster
£16.00 £10.00 Edinburgh Castle bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat
£10.00 £5.00 Londyn komunikacja miejska za dzień, ulgowy dla dzieci do 15 lat
 £10  £8 Loch Ness Exchibition Centre
£16.00 £15.00 Oxford Christ Church College
£0.00 £0.00 Muzeum Historii Naturalnej wstęp bezpłatny
£27.00 £22.00 London Eye bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat
£29.00 £21.00 Tower bilet grupowy, ulgowy dla dzieci do 18 lat
£12.00 £8.00 Rejs po Tamizie bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat
£18.00 £18.00 Zestaw słuchawkowy Tour Guide na cały wyjazd

UWAGI:

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny).  Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne,  dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.

W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą  ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników (nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć szkoły i podpis.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

TOUR GUIDE – zestaw słuchawkowy umożliwia łatwy przekaz informacji przez przewodnika lub pilota wycieczki nawet w najbardziej zatłoczonych i gwarnych miejscach. Dzięki temu unikamy sytuacji, w której nasi turyści mają problem z odbiorem wiadomości dotyczących zwiedzanego obiektu lub informacji o miejscach i godzinach zbiórek. Korzystanie z TOUR GUIDE SYSTEM umożliwia również skrócenie czasu zwiedzania, co ma niebagatelne znaczenie przy realizowaniu bogatego programu wycieczki. Polecamy szczególnie przy dużych grupach. Rezerwację systemu tour guide należy zgłosić najpóźniej 25 dni przed wyjazdem .

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Od 1 października 2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest tylko na podstawie ważnego paszportu.  Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania  lub w biurze INDEX