8 października w Krakowie odbył się 9. Cracovia Półmaraton Królewski. Wystartowało w nim 7634 zawodników z niemal 50 krajów. Biegacze do pokonania mieli 21,097 km ulicami Krakowa – start i meta zostały usytuowane przy Tauron Arenie. W ramach imprezy zorganizowane zostały 18 Mistrzostwa Polski nauczycieli na dystansie półmaratonu, w których wzięło udział 155 pracowników oświaty. Nasz nauczyciel wychowania fizycznego – pan Radosław Kasprzak – okazał się wśród nich najlepszy! Tak mówi o swoim starcie w zawodach i o swojej przygodzie z bieganiem:

“Podczas biegu towarzyszyła nam bardzo wietrzna, ale słoneczna pogoda. Bieg w Krakowie należy do jednej z moich ulubionych imprez biegowych ze względu na trasę, która pokazuje uroki miasta oraz wspaniałą organizację. Czułem się dobrze przygotowany do biegu, dzięki czemu z każdym przebytym kilometrem wyprzedzałem kolejnych zawodników. Ostatecznie trasę biegu przebiegłem w 1:13:02. Zająłem 8 miejsce w całym biegu i 4 – w swojej kategorii wiekowej. Na metę wbiegłem jako trzeci Polak i wygrałem klasyfikację 18 Mistrzostw Polski nauczycieli w półmaratonie. Jestem zadowolony z biegu i mam nadzieję, że tytuł Mistrza Polski Nauczycieli zachęci moich podopiecznych do aktywności fizycznej. Jako nauczyciel wychowania fizycznego wiem, jak ważne jest dla naszego zdrowia uprawianie sportu. Sam, będąc w wieku szkolnym, mijałem się z ćwiczeniami, aż do czasów studenckich, kiedy zacząłem uprawiać sport.

Więcej na temat mojej przygody z bieganiem można przeczytać pod linkiem: https://www.maratonczyk.pl/bieganie/18171-w-szkole-nie-lubil-biegac-zdobyl-medal-mistrzostw-polski-w-maratonie .

Półmaraton w Krakowie był dla mnie przystankiem do maratonu ( 42,195 km) w Poznaniu, gdzie w tym roku odbywają się Mistrzostwa Polski.”

 

Serdeczne gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!