Konkurs na pracę plastyczną

Rozstrzygnięto konkurs na pracę  plastyczną pt. Wyobraź sobie czytanie w przyszłości – jak miałoby wyglądać oraz  Książka przyszłości – jak miałaby wyglądać? ( temat do wyboru)

Jury oceniające:

Weronika Hluchnik, Monika Wieczorek, Agnieszka Piotrowska-Do, Agnieszka Buszka, Tadeusz Kolorz

I miejsce 

 

Praca Karolina Rojek

 

Praca wykonana w  grafice  cyfrowej przedstawia za pomocą dwóch postaci dwa rozwiązania techniczne.

Autorka zadaje pracą pytania o to: czy książka pobudza wyobraźnię i w jaki sposób? Czy potrzeba cyfryzacji na pobudzenie wyobraźni człowieka? Co jest bodźcem otwierającym świat naszej wyobraźni?  Czy jeszcze samodzielnie człowiek będzie potrafił cokolwiek sobie wyobrazić (elektroniczne urządzenie na twarzy postaci                                                   z technologią AI)?

 

II miejsce  

Praca  Natalii Pielacz

 

Technika wykonania: grafika cyfrowa

Autorka odpowiadając na pytanie, wydaje się że ze spokojem (przeważają barwy zieleni) i pewnością komunikuje odbiorcy, iż to drukowana książka będzie ponadczasowym rozwiązaniem dla kolejnych czytelników. Ponadto walory estetyczne oraz kompozycja otwarta z motywem światła otulającego kartki książki, znajdującej się w centrum pracy, nadaje grafice niepowtarzalny klimat. Tu pada oczywista odpowiedź: książka najlepsza to książka drukowana.

 

II miejsce Wiktoria Bober

Praca przenosi nas w świat zdominowany przez książki fantasy, w wyobraźnię  i w tym autorka przewiduje pozycje książki w przyszłości. Dominuje paleta barw zastosowanych w pracy i postaci świata fantasy.

 

Konkurs Jednego Wiersza

Jury oceniające: Agnieszka Buszka, Agnieszka Szostek –Wilkoń, Agnieszka Piotrowska-Do, Tadeusz Kolorz

 

I Miejsce   Emilia Tarnawska 1 TAP  za  wiersz Filozofia

II Miejsce Hanna Sokołowska 4TRP  za  wiersz  Dwoje ludzi

III miejsce  Natalia Pielacz 5TCP  za wiersz Potrzeba

Wyróżnienie Magdalena Owczarza 5TRP za wiersz CALI   MY