W dniu 22 maja 2026 r. uczniowie klasy 1TCH mieli niezwykłą okazję wziąć udział w warsztatach zorganizowanych w ramach tygodnia edukacyjno – promocyjnego Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Katowicach. W ramach tych zajęć uczniowie mogli poznać funkcję i zadania NBP, obejrzeć wystawę “Rezerwy złota”, wejść do repliki skarbca oraz zobaczyć zabytkowe maszyny używane w bankowości. Później profesor Uniwersytetu Śląskiego wygłosił prelekcję na temat historii Polskiego Złotego. W czasie wizyty młodzież przeszła krótki kurs rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych. Na koniec każdy uczeń dostał pamiątkową monetę, która została wybita z okazji tej wizyty.