W dniach 03.11-09.11.2013 uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych wraz z opiekunami panią dyrektor Urszulą Warczok, szkolnym koordynatorem projektu panią Anną BartoniekLewandowską i panią Joanną Liszka pojechali do Rumunii w ramach projektu akcji Comenius “Młodzi Przedsiębiorcy – Krok po Kroku”, który jest częścią programu “Uczenie się przez całe życie” w całości finansowanego przez Unię Europejską. Na spotkanie do Pitesti przyjechali również pozostali partnerzy projektu: Finlandia, Chorwacja i Turcja. W pierwszym dniu odbyło się oficjalne rozpoczęcie i spotkanie z przedstawicielami władz miasta.

W następnych dniach uczniowie pracowali nad kolejnymi zadaniami projektu, a koordynatorzy planowali zadania na następne spotkanie i omawiali to, co zostało już zrobione do tej pory. Goście zwiedzali również miasto i skansen wsi rumuńskiej Golesti. Uczniowie i opiekunowie zwiedzali fabrykę Ronera, produkującą gumowe części do samochodów, samolotów, mostów. Poznali historię jej założenia i mogli przyjrzeć się procesowi produkcyjnemu. W trakcie pobytu uczestnicy zwiedzili również zamek Bran, który jest powszechnie znany jako zamek Drakuli. Niezapomnianym przeżyciem była wizyta w górach i zwiedzanie zamku Pelisor. W czasie pobytu uczestnicy mieli również okazję zwiedzić stolicę Rumunii Bukareszt. Okazja do następnego spotkania nadarzy się w marcu kiedy to grupa wybierze się do Chorwacji.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 

Więcej zdjęć i informacji o Projekcie na stronie www.facebook.com/YesZSEU