—— rok szkolny 2020/2021——

KONKURS WIEDZY O PRAWIE PRACY, BHP I DZIAŁALNOŚCI PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY ORAZ HISTORII POWSTAŃ ŚLĄSKICH

Z inicjatywy p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach Piotra Kalbron w dniu 14 maja 2021 r. w siedzibie OIP w Katowicach zorganizowano finał „Konkursu wiedzy o prawie pracy, bhp i działalności Państwowej Inspekcji Pracy oraz o historii Powstań Śląskich”.
Honorowy patronat nad konkursem objął Poseł na Sejm RP Pan Wojciech Szarama. Partnerem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego, a jego celem jest popularyzowanie wiedzy, dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat historii Powstań Śląskich w związku z upływem 100 lat od ich wybuchu.
Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach Piotra Kalbron uhonorowała następujących uczniów:
1 miejsce: Anna Konsek z Zespołu Szkół nr 7 w Tychach,
2 miejsce: Wiktoria Pustelny z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku,
3 miejsce: Natalia Wiechuła z Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie.

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJETNOSCI HANDLOWO-MENADŻERSKIEJ

W VI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich brało udział ponad 1800 uczniów z 75 szkół. W zawodach okręgowych, które odbyły się 11 marca br. wzięło udział 344 uczniów z 69. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Miło nam poinformować, że uczennica Anna Staroch z klasy III TB otrzymała wyróżnienie.

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Finalistka etapu szkolnego konkursu języka angielskiego organizowanego przez Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu Aleksandra Jarząb z kl. 2TB 16.04 2021 zajęła 6 miejsce w II etapie konkursu.

LOGISTYCZNE PODCHODY II

Pierwsze miejsce w konkursie LOGISTYCZNE PODCHODY II edycji programu Junior Top Young zajął zespół z naszej szkoły w składzie: Natalia Moczała, Anna Macionczyk, Katarzyna Górny oraz Martyna Polak z klasy 3 TL

Gratulujemy zwycięskiej drużynie jak i wszystkim uczestnikom, którzy dla przypomnienia zmagali się z 10 etapowym konkursem trwającym kilka miesięcy.

OLIMPIADA “ZOSTAŃ RACHMISTRZEM”

9  listopada br. uczniowie z klasy IV TB, IV TCL oraz III TB wraz ze stu innymi uczniami z województwa śląskiego wzięli udział w konkursie pod patronatem KNR Rachmistrz w Katowicach. Wśród najlepszych drużyn, które przeszły do drugiego etapu znalazły się aż trzy zespoły z naszej szkoły: MISIE PTYSIE z IV TB, Księgowe Kolegi z IV TCL oraz Ekonomistki z III TB.

KONKURS GET TO THE TOP.

Malwina Muca z klasy 4TL zakwalifikowała się do finału konkursu GET TO THE TOP. Została  zaproszona na konferencję, na której będzie miała możliwość przedstawienia swojej pracy. Po występie wszystkich wyróżnionych uczestników zostaną wyłonieni zwycięzcy. Nagrody to udział w profesjonalnych szkoleniach.

KONKURS O PRAWIE PRACY

25 września 2020 roku w siedzibie Okręgowego Inspektoratu w Katowicach odbył się  Finał Konkursu o prawie pracy, bhp i działalności Państwowej Inspekcji Pracy oraz historii NSZZ Solidarność. Uczennica naszej szkoły Klaudia Leśnik z klasy 2 TB zajęła I miejsce, godnie reprezentując  Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

—— rok szkolny 2019/2020——

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY O EKONOMII I FINANSACH SUKCES NA BANK

Uczniowie klas pierwszych o  profilu ekonomicznym uzyskali tytuł finalistów Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ekonomii i Finansach SUKCES NA BANK. Wystąpili w składzie: N.Antończyk, A.Staroch, D.Stelmach, Ł.Cyndzer, A.Pardela.

LOGISTYCZNE PODCHODY

W konkursie Logistyczne Podchody  III miejsce zajął ZESPÓŁ LOKOTRANS. Członkami zespołu byli uczniowie ZSE-U Jakub Marzec, Julia Ludwikowska, Małgorzata Anduła.

—— rok szkolny 2018/2019 ——

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA

Uczeń klasy 4TL Przemek Golec został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zapewniając sobie tym samym zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego. Przemek znalazł się wśród 75 najlepszych spośród blisko 8300 uczniów z 313 szkół z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy!!!

—— rok szkolny 2017/2018 ——

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH

Etap centralny III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich odbył się w Suchej Beskidzkiej w dniach 14-15.12.2017 r. Program Olimpiady obejmował wiedzę teoretyczną, głównie z zakresu ekonomii, finansów, handlu i marketingu, jak i umiejętności handlowo-menedżerskie. Uczestnik olimpiady musiał wykazać się także znajomością języka obcego i umiejętnością obsługi komputera.
Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 3TB – Adrian Minas.Uzyskując tytuł finalisty Olimpiady WiUH-M, Adrian otrzymał dyplom oraz zaświadczenie o zwolnieniu z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

—— rok szkolny 2016/2017 ——

KULINARNY PUCHAR ŚLĄSKA

13 września 2016 roku w Chorzowie odbył się finał prestiżowego ogólnopolskiego konkursu – III Kulinarnego Pucharu Śląska dla Szkół Gastronomicznych. Do finału konkursu zakwalifikowało się tylko 6 zespołów. Naszą szkołę reprezentowali: Beata Kuźnik z klasy III TG i Mariusz Jasiński z klasy IV TŻ. W trakcie prac konkursowych wykonali trzy autorskie dania składające się z przystawki, dania głównego i deseru zawierające elementy regionu śląskiego, oparte na wykorzystaniu sezonowych produktów. Zespół z naszej szkoły zdobył zaszczytne I miejsce.

—— rok szkolny 2015/2016 ——

OLIMPIADA Z WIEDZY O PLANOWANIU

I ZARZĄDZANIU KARIERĄ ZAWODOWĄ

Bartosz Barszcz uczeń klasy 4 TR zajął VI miejsce w kraju i zdobył tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową, w której brało udział ponad dwa tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Etap centralny odbył się w dniach 16 – 17 kwietnia w Warszawie i składał z części pisemnej i ustnej, w których uczestnicy rozwiązywali zadania problemowe. Należy podkreślić, iż w ścisłym finale znalazło się tylko 16 najlepszych uczniów z całej Polski. Tym sukcesem Bartek zagwarantował sobie indeks na wybrane uczelnie wyższe.

OLIMPIADA WIEDZY O MEDIACH

W dniach 18-19 marca 2016 Paweł Brzezina z klasy 4TR uczestniczył w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach, który odbył się na Uniwersytecie Warszawskim.

Do etapu centralnego zakwalifikowanych zostało 150 uczniów głównie klas o profilu medialnym lub dziennikarskim. Finałowe zmagania polegały na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o mediach polskich, europejskich i światowych.

Paweł zostawił w pokonanym polu ponad setkę uczestników i uzyskał tytuł Laureta Olimpiady, a także indeks na kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na jednej z 16 uczelni współorganizujących Olimpiadę.

MŁODZIEŻOWY LIDER BIZNESU

21 kwietnia 2016r. w Wydziale Zamiejscowym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach odbył się finał V edycji konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016”. Po raz trzeci konkurs odbył się w całym Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego. II miejsce w konkursie zajął Paweł Brzezina z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, który otrzymał kamerę sportową GoPro.

FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

8 kwietnia 2016r. w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się VIOgólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Z radością informujemy, że uczennica kl. II TC Agnieszka Smołka została laureatką tego konkursu, natomiast finalistkami zostały : Natalia Szczurowska z kl. II TB i Marzena Piekorz z kl. II TC.

ZWYCIĘSTWO W REGIONALNYM KONKURSIE KULINARNYM

8 marca br. w Bielsku Białej odbyła się kolejna edycja Regionalnego Konkursu Kulinarnego pod hasłem “Finezja smaku potraw z makaronów”. W konkursie startowało 16 uczestników ze szkół gastronomicznych z województwa śląskiego i małopolskiego. Autorskie potrawy konkursowe uczestników oceniało jury techniczne i degustacyjne złożone ze znakomitych szefów kuchni i kucharzy.

Zaszczytne I miejsce przyznano Mariuszowi Jasińskiemu z klasy III TŻ, który wykonał potrawę “Ravioli/Krewetka/Boczek/Jarmuż/Oliwa sosnowa/Liofilizowane jabłko/Bursztyn”

LOGISTYCY ZSE-U NAJLEPSI W POLSCE

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Agata Siwoń, Zuzanna Machnik i Martyna Sobik z klasy IV TL pod opieką Pani Joanny Nowak okazała się bezkonkurencyjna w finale ogólnopolskiego konkursu Ligi Młodych Logistyków. Zmagania najlepszych spośród 164 zgłoszonych zespołów z całej Polski odbyły się 10.03.2016 roku w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

FINAŁ MISTRZOSTW MŁODYCH KUCHARZY

20 listopada br. w Warszawie odbył się finał prestiżowego ogólnopolskiego konkursu kulinarnego “Mistrzostwa Młodych Kucharzy”. W wyniku zmagań konkursowych jury degustacyjne, techniczne i komplementarne zdecydowało o przyzaniu III miejsca drużynie z naszej szkoły: Mariuszowi Jasińskiemu z kl.III TŻ i Zuzannie Sałbut z kl. IV TG. Nasi uczniowie otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł.

I MIEJSCE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ

21 listopada 2015r. odbył się w Krakowie Ogólnopolski Sejmik Spółdzielni Uczniowskich organizowany corocznie przez Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej. W czasie Sejmiku nastąpiło odczytanie protokołu z konkursu „Na Najlepszą Spółdzielnię Uczniowską w Kraju o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 246 spółdzielni uczniowskich z całego kraju, 15 spółdzielni zakwalifikowanych zostało do ścisłego finału. Nasza Spółdzielnia Uczniowska „U Pasika” w tym roku zdobyła I miejsce w konkursie spośród szkół średnich biorących udział w konkursie. Oficjalne wręczenie dyplomu i pucharu nastąpiło wyjątkowo w tym roku w naszej szkole dnia 4 grudnia 2015r. w czasie Jarmarku Świątecznego. Prezes naszej Spółdzielni Uczniowskiej Iga Korduła odebrała z rąk Pani Prezes Fundacji Uczniowskiej Anny Bulki dyplom i puchar.

III ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ

59 uczniów spośród niemal 7500 młodych logistyków szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Wśród nich nasza uczennica Beata Kowal z klasy IIITL. Przed nią najważniejszy finałowy sprawdzian wiedzy – 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki, a już teraz została zwolniona z jednej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie!

Stawka finału to bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, miejsca na praktykach i stażach w wiodących firmach logistycznych oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów olimpiady. W drodze po nagrody pozostały do pokonania finałowe pytania problemowe, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim umiejętność jej wykorzystania w konkretnych sytuacjach zawodowych.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS KULINARNY

20 listopada 2015r. w Warszawie odbył się finał prestiżowego ogólnopolskiego konkursu kulinarnego “Mistrzostwa Młodych Kucharzy”. W wyniku zmagań konkursowych jury degustacyjne, techniczne i komplementarne zdecydowało o przyzaniu III miejsca drużynie z naszej szkoły: Mariuszowi Jasińskiemu z kl.III TŻ i Zuzannie Sałbut z kl. IV TG. Nasi uczniowie otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł.

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

Miło mam poinformować o sukcesie ucznia klasy 2TR, Andrzeja Jasińskiego, który zajął pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym – „Trzeba pamiętać. Rok 1945 na Górnym Śląsku”.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS “JAK INWESTOWAĆ Z ZYSKIEM?”

Uczeń klasy 1 TB – Jakub Kuczera został wyróżniony oraz otrzymał nagrodę rzeczową w Ogólnopolskim Konkursie: „Jak inwestować z zyskiem?” organizowanym w ramach programu Moje finanse przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Organizacja ta jest pozarządową instytucją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA NAJEPSZA W WOJEWÓDZTWIE

24 września 2015r. w siedzibie Rady Spółdzielni Uczniowskich w Katowicach odbyło się podsumowanie konkursu na Najlepiej Pracującą Spółdzielnię Uczniowską w województwie śląskim w roku szkolnym 2014/2015. Nasza spółdzielnia uczniowska „U Pasika” w tegorocznej edycji konkursu okazała się najlepszą w województwie zdobywając pierwsze miejsce.

—— rok szkolny 2014/2015 ——

FINAŁ LIGI MŁODYCH LOGISTYKÓW

19 marca 2015r. zespół uczniów naszej szkoły z kl. IV TL w składzie: Zmysłowska Karolina, Zawadzka Justyna i Nastuła Łukasz zajął I miejsce w finale Ligi Młodych Logistyków, który odbył się w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Finał konkursu organizowany był przez Naukowe Koło Logistyki DIALOG działające przy Katedrze Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wzięło w nim udział 24 uczniów, podzielonych na 8 zespołów z całej Polski.

SLĄSKI KONKURS WIEDZY O PODATKACH

12 marca 2015r. w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się II etap VII Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. W gronie laureatów na miejscu V znalazł się uczeń naszej szkoły Artur Gojny z klasy IV TB i zakwalifikował się do wzięcia udziału w V Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbędzie się 10 kwietnia 2015 roku.

TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH

Marzec 2015 – odbył się Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.Wzięło w nim udział ponad 2600 uczniów z 96 szkół ponadgimnazjalnych. Myśl przewodnia tegorocznego turnieju to „Podejmowanie działalności gospodarczej w aktualnych uwarunkowaniach prawno-ekonomicznych”. W okręgowych zawodach w Krakowie naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Artur Gojny z kl. 4 TB, Bartosz Barszcz z kl. 3 TR i Justyna Łaszek z kl. 4 TH. Uczeń Bartosz Barszcz otrzymał wyróżnienie i dyplom. Artur Gojny zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego w Koszalinie i jest zwolniony z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

I MIEJSCE W OGOLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY LOGISTYCZNEJ

4 marca 2015r. uczniowie Technikum Logistycznego: Łukasz Nastuła z klasy IV, Roksana Drozdek z klasy III, Dawid Mierzejewski z klasy II wzięli udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej w Wyższej Szkole Biznesu pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Łukasz Nastuła zajął I miejsce, a Roksana Drozdek V miejsce.

OLIMPADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

5 listopada 2014r. odbył się szkolny etap XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Wzięło w nim udział 8 uczniów z klas: 4 TB, 4 TC oraz 3 TB. Okręgowa Komisja w Katowicach po sprawdzeniu prac zakwalifikowała do dalszego etapu 2 naszych uczniów: Artura Gojny z kl. 4 TB i Karolinę Zawada z kl. 3 TB. 9 stycznia będą reprezentować naszą szkołę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

OLIMPIADA JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Uczennica klasy 1 TA Roksana Wala zakwalifikowała się do drugiego etapu Olimpiady Języka Hiszpańskiego.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA

Grudzień 2014r. – pierwszym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej,organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, wzięło udział niemal 7,5 tys. uczniów z 285 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 515 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 pytań testowych, dotyczących gospodarki zapasami oraz ogólnej wiedzy logistycznej. Wśród nich są uczniowie naszej szkoły: Roksana Drozdek z klasy 3TL i Łukasz Nastuła z kl. 4TL.