—— rok szkolny 2020/2021——

KONKURS O PRAWIE PRACY

25 września 2020 roku w siedzibie Okręgowego Inspektoratu w Katowicach odbył się  Finał Konkursu o prawie pracy, bhp i działalności Państwowej Inspekcji Pracy oraz historii NSZZ Solidarność. Uczennica naszej szkoły Klaudia Leśnik z klasy 2 TB zajęła I miejsce, godnie reprezentując  Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

—— rok szkolny 2019/2020——

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY O EKONOMII I FINANSACH SUKCES NA BANK

Uczniowie klas pierwszych o  profilu ekonomicznym uzyskali tytuł finalistów Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ekonomii i Finansach SUKCES NA BANK. Wystąpili w składzie: N.Antończyk, A.Staroch, D.Stelmach, Ł.Cyndzer, A.Pardela.

LOGISTYCZNE PODCHODY

W konkursie Logistyczne Podchody  III miejsce zajął ZESPÓŁ LOKOTRANS. Członkami zespołu byli uczniowie ZSE-U Jakub Marzec, Julia Ludwikowska, Małgorzata Anduła.

—— rok szkolny 2018/2019 ——

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA

Uczeń klasy 4TL Przemek Golec został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zapewniając sobie tym samym zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego. Przemek znalazł się wśród 75 najlepszych spośród blisko 8300 uczniów z 313 szkół z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy!!!

—— rok szkolny 2017/2018 ——

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH

Etap centralny III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich odbył się w Suchej Beskidzkiej w dniach 14-15.12.2017 r. Program Olimpiady obejmował wiedzę teoretyczną, głównie z zakresu ekonomii, finansów, handlu i marketingu, jak i umiejętności handlowo-menedżerskie. Uczestnik olimpiady musiał wykazać się także znajomością języka obcego i umiejętnością obsługi komputera.
Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 3TB – Adrian Minas.Uzyskując tytuł finalisty Olimpiady WiUH-M, Adrian otrzymał dyplom oraz zaświadczenie o zwolnieniu z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

—— rok szkolny 2016/2017 ——

KULINARNY PUCHAR ŚLĄSKA

13 września 2016 roku w Chorzowie odbył się finał prestiżowego ogólnopolskiego konkursu – III Kulinarnego Pucharu Śląska dla Szkół Gastronomicznych. Do finału konkursu zakwalifikowało się tylko 6 zespołów. Naszą szkołę reprezentowali: Beata Kuźnik z klasy III TG i Mariusz Jasiński z klasy IV TŻ. W trakcie prac konkursowych wykonali trzy autorskie dania składające się z przystawki, dania głównego i deseru zawierające elementy regionu śląskiego, oparte na wykorzystaniu sezonowych produktów. Zespół z naszej szkoły zdobył zaszczytne I miejsce.

—— rok szkolny 2015/2016 ——

OLIMPIADA Z WIEDZY O PLANOWANIU

I ZARZĄDZANIU KARIERĄ ZAWODOWĄ

Bartosz Barszcz uczeń klasy 4 TR zajął VI miejsce w kraju i zdobył tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową, w której brało udział ponad dwa tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Etap centralny odbył się w dniach 16 – 17 kwietnia w Warszawie i składał z części pisemnej i ustnej, w których uczestnicy rozwiązywali zadania problemowe. Należy podkreślić, iż w ścisłym finale znalazło się tylko 16 najlepszych uczniów z całej Polski. Tym sukcesem Bartek zagwarantował sobie indeks na wybrane uczelnie wyższe.

OLIMPIADA WIEDZY O MEDIACH

W dniach 18-19 marca 2016 Paweł Brzezina z klasy 4TR uczestniczył w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach, który odbył się na Uniwersytecie Warszawskim.

Do etapu centralnego zakwalifikowanych zostało 150 uczniów głównie klas o profilu medialnym lub dziennikarskim. Finałowe zmagania polegały na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o mediach polskich, europejskich i światowych.

Paweł zostawił w pokonanym polu ponad setkę uczestników i uzyskał tytuł Laureta Olimpiady, a także indeks na kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na jednej z 16 uczelni współorganizujących Olimpiadę.

MŁODZIEŻOWY LIDER BIZNESU

21 kwietnia 2016r. w Wydziale Zamiejscowym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach odbył się finał V edycji konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016”. Po raz trzeci konkurs odbył się w całym Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego. II miejsce w konkursie zajął Paweł Brzezina z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, który otrzymał kamerę sportową GoPro.

FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

8 kwietnia 2016r. w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się VIOgólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Z radością informujemy, że uczennica kl. II TC Agnieszka Smołka została laureatką tego konkursu, natomiast finalistkami zostały : Natalia Szczurowska z kl. II TB i Marzena Piekorz z kl. II TC.

ZWYCIĘSTWO W REGIONALNYM KONKURSIE KULINARNYM

8 marca br. w Bielsku Białej odbyła się kolejna edycja Regionalnego Konkursu Kulinarnego pod hasłem “Finezja smaku potraw z makaronów”. W konkursie startowało 16 uczestników ze szkół gastronomicznych z województwa śląskiego i małopolskiego. Autorskie potrawy konkursowe uczestników oceniało jury techniczne i degustacyjne złożone ze znakomitych szefów kuchni i kucharzy.

Zaszczytne I miejsce przyznano Mariuszowi Jasińskiemu z klasy III TŻ, który wykonał potrawę “Ravioli/Krewetka/Boczek/Jarmuż/Oliwa sosnowa/Liofilizowane jabłko/Bursztyn”

LOGISTYCY ZSE-U NAJLEPSI W POLSCE

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Agata Siwoń, Zuzanna Machnik i Martyna Sobik z klasy IV TL pod opieką Pani Joanny Nowak okazała się bezkonkurencyjna w finale ogólnopolskiego konkursu Ligi Młodych Logistyków. Zmagania najlepszych spośród 164 zgłoszonych zespołów z całej Polski odbyły się 10.03.2016 roku w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

FINAŁ MISTRZOSTW MŁODYCH KUCHARZY

20 listopada br. w Warszawie odbył się finał prestiżowego ogólnopolskiego konkursu kulinarnego “Mistrzostwa Młodych Kucharzy”. W wyniku zmagań konkursowych jury degustacyjne, techniczne i komplementarne zdecydowało o przyzaniu III miejsca drużynie z naszej szkoły: Mariuszowi Jasińskiemu z kl.III TŻ i Zuzannie Sałbut z kl. IV TG. Nasi uczniowie otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł.

I MIEJSCE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ

21 listopada 2015r. odbył się w Krakowie Ogólnopolski Sejmik Spółdzielni Uczniowskich organizowany corocznie przez Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej. W czasie Sejmiku nastąpiło odczytanie protokołu z konkursu „Na Najlepszą Spółdzielnię Uczniowską w Kraju o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 246 spółdzielni uczniowskich z całego kraju, 15 spółdzielni zakwalifikowanych zostało do ścisłego finału. Nasza Spółdzielnia Uczniowska „U Pasika” w tym roku zdobyła I miejsce w konkursie spośród szkół średnich biorących udział w konkursie. Oficjalne wręczenie dyplomu i pucharu nastąpiło wyjątkowo w tym roku w naszej szkole dnia 4 grudnia 2015r. w czasie Jarmarku Świątecznego. Prezes naszej Spółdzielni Uczniowskiej Iga Korduła odebrała z rąk Pani Prezes Fundacji Uczniowskiej Anny Bulki dyplom i puchar.

III ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ

59 uczniów spośród niemal 7500 młodych logistyków szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Wśród nich nasza uczennica Beata Kowal z klasy IIITL. Przed nią najważniejszy finałowy sprawdzian wiedzy – 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki, a już teraz została zwolniona z jednej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie!

Stawka finału to bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, miejsca na praktykach i stażach w wiodących firmach logistycznych oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów olimpiady. W drodze po nagrody pozostały do pokonania finałowe pytania problemowe, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim umiejętność jej wykorzystania w konkretnych sytuacjach zawodowych.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS KULINARNY

20 listopada 2015r. w Warszawie odbył się finał prestiżowego ogólnopolskiego konkursu kulinarnego “Mistrzostwa Młodych Kucharzy”. W wyniku zmagań konkursowych jury degustacyjne, techniczne i komplementarne zdecydowało o przyzaniu III miejsca drużynie z naszej szkoły: Mariuszowi Jasińskiemu z kl.III TŻ i Zuzannie Sałbut z kl. IV TG. Nasi uczniowie otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł.

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

Miło mam poinformować o sukcesie ucznia klasy 2TR, Andrzeja Jasińskiego, który zajął pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym – „Trzeba pamiętać. Rok 1945 na Górnym Śląsku”.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS “JAK INWESTOWAĆ Z ZYSKIEM?”

Uczeń klasy 1 TB – Jakub Kuczera został wyróżniony oraz otrzymał nagrodę rzeczową w Ogólnopolskim Konkursie: „Jak inwestować z zyskiem?” organizowanym w ramach programu Moje finanse przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Organizacja ta jest pozarządową instytucją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA NAJEPSZA W WOJEWÓDZTWIE

24 września 2015r. w siedzibie Rady Spółdzielni Uczniowskich w Katowicach odbyło się podsumowanie konkursu na Najlepiej Pracującą Spółdzielnię Uczniowską w województwie śląskim w roku szkolnym 2014/2015. Nasza spółdzielnia uczniowska „U Pasika” w tegorocznej edycji konkursu okazała się najlepszą w województwie zdobywając pierwsze miejsce.

—— rok szkolny 2014/2015 ——

FINAŁ LIGI MŁODYCH LOGISTYKÓW

19 marca 2015r. zespół uczniów naszej szkoły z kl. IV TL w składzie: Zmysłowska Karolina, Zawadzka Justyna i Nastuła Łukasz zajął I miejsce w finale Ligi Młodych Logistyków, który odbył się w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Finał konkursu organizowany był przez Naukowe Koło Logistyki DIALOG działające przy Katedrze Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wzięło w nim udział 24 uczniów, podzielonych na 8 zespołów z całej Polski.

SLĄSKI KONKURS WIEDZY O PODATKACH

12 marca 2015r. w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się II etap VII Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. W gronie laureatów na miejscu V znalazł się uczeń naszej szkoły Artur Gojny z klasy IV TB i zakwalifikował się do wzięcia udziału w V Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbędzie się 10 kwietnia 2015 roku.

TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH

Marzec 2015 – odbył się Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.Wzięło w nim udział ponad 2600 uczniów z 96 szkół ponadgimnazjalnych. Myśl przewodnia tegorocznego turnieju to „Podejmowanie działalności gospodarczej w aktualnych uwarunkowaniach prawno-ekonomicznych”. W okręgowych zawodach w Krakowie naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Artur Gojny z kl. 4 TB, Bartosz Barszcz z kl. 3 TR i Justyna Łaszek z kl. 4 TH. Uczeń Bartosz Barszcz otrzymał wyróżnienie i dyplom. Artur Gojny zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego w Koszalinie i jest zwolniony z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

I MIEJSCE W OGOLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY LOGISTYCZNEJ

4 marca 2015r. uczniowie Technikum Logistycznego: Łukasz Nastuła z klasy IV, Roksana Drozdek z klasy III, Dawid Mierzejewski z klasy II wzięli udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej w Wyższej Szkole Biznesu pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Łukasz Nastuła zajął I miejsce, a Roksana Drozdek V miejsce.

OLIMPADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

5 listopada 2014r. odbył się szkolny etap XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Wzięło w nim udział 8 uczniów z klas: 4 TB, 4 TC oraz 3 TB. Okręgowa Komisja w Katowicach po sprawdzeniu prac zakwalifikowała do dalszego etapu 2 naszych uczniów: Artura Gojny z kl. 4 TB i Karolinę Zawada z kl. 3 TB. 9 stycznia będą reprezentować naszą szkołę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

OLIMPIADA JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Uczennica klasy 1 TA Roksana Wala zakwalifikowała się do drugiego etapu Olimpiady Języka Hiszpańskiego.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA

Grudzień 2014r. – pierwszym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej,organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, wzięło udział niemal 7,5 tys. uczniów z 285 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 515 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 pytań testowych, dotyczących gospodarki zapasami oraz ogólnej wiedzy logistycznej. Wśród nich są uczniowie naszej szkoły: Roksana Drozdek z klasy 3TL i Łukasz Nastuła z kl. 4TL.