Patrycja Brodawka i Jakub Marzec (klasa 4 TL) w wielkim stylu rozpoczęli obchody XI Rybnickich Dni Kariery, bowiem w finale miejskim Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową w dniu 21 października 2019 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku  pokonali swoich rywali z innych rybnickich szkół średnich i zajęli pierwsze miejsce.

Zwycięzcy zostali wyłonieni, by reprezentować naszą szkołę w pierwszym etapie olimpiady, który odbywał się w naszej szkole w dniu 7 października. Drugi etap olimpiady polegał na wypełnieniu wspólnego testu przez finalistów. Patrycja i Jakub wykazali się ogromną wiedzą z zakresu zawodoznawstwa, doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości, a nawet ekonomii. Zwycięstwo dała im również umiejętność współpracy w zespole. Dlatego pozostawili konkurencję daleko w tyle i zdobyli główną nagrodę.

Patrycji i Kubie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

W ramach XI Rybnickich Dni Kariery w dniu 21 października w naszej szkole odbyły się również zajęcia z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku panią Mirelą Gęsty. Natomiast dniu 23 października przy współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Rybniku odbył się Kiermasz Ofert Pracy, w którym z wzięła udział młodzież naszej szkoły. Podczas Kiermaszu uczniowie mogli zarejestrować się w Młodzieżowym Centrum Kariery oraz skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym panią Agnieszką Tomecką – Ryć oraz pośrednikiem pracy panią Eweliną Marszołek – Polańczyk.

Koordynatorem działań w ramach XI Rybnickich Dni Kariery na terenie szkoły jest pedagog szkolny Joanna Białas.