W atmosferze zabawy i uśmiechu dnia 6 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku odbył się  XI Jarmark Świąteczny.

Tego dnia szkoła otworzyła swoje podwoje nie tylko dla uczniów, ale również dla mieszkańców Rybnika, organizując szereg atrakcji wprowadzających w klimat Bożego Narodzenia. Klasy przygotowały stoiska, na których można było podziwiać własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, stroiki i samodzielnie upieczone świąteczne ciasteczka.

W trakcie trwania Jarmarku odbyło się wiele imprez przybliżających atmosferę nadchodzących świąt. Należały do nich: jaka to melodia, pokaz mody świątecznej, pakowanie „nietypowych” prezentów, Rudolf czerwononosy – strój renifera, zimowy krajobraz malowany mąką. Wszystkim tym działaniom, jak co roku, towarzyszyła nieskrępowana radość i pomysłowość naszych uczniów. W trakcie imprezy istniała możliwość uczestniczenia w warsztatach zawodoznawczych, zwiedzenia szkoły i porozmawiania z doradcą zawodowym na temat kierunków kształcenia.