Każdego roku w naszej szkole na przełomie października i listopada obchodzimy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Jest to akcja, której celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów III świata, ale w coraz większym stopniu krajów uprzemysłowionych, w tym także Polski.

W tym dniu zwracamy także uwagę na skutki niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży oraz poruszamy temat marnowania żywności. Wyrzucanie żywności jest dużym problemem nie tylko społecznym czy gospodarczym, ale też ekologicznym.

Z okazji obchodów tego dnia w naszej szkole dla wszystkich klas został zorganizowany konkurs na plakat poruszający problem głodu na świecie. Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu.  Klasy 1 TRP i 1 TCP, których plakaty zajęły pierwsze miejsca otrzymały od organizatorów konkursu specjalny poczęstunek – PIZZE ! 😊

W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali także poczęstowani pysznymi rogalikami drożdżowymi z marmoladą przygotowanymi przez grupę uczniów z klasy 1 TŻP.  Młodzi gastronomowie upiekli ponad 1000 rogalików!

A my wszyscy pamiętajmy o problemie wyżywienia i marnowania żywności nie tylko w tym jednym dniu, ale przez cały rok.