Warsztaty zawodoznawcze do potęgi 4!

Przysłowie mówi do trzech razy sztuka, ale uczniowie i nauczyciele Ekonomika dopiero się rozkręcają. Dziś po raz czwarty odbyły się warsztaty zawodowznawcze z branży reklamy, ekonomii, gastronomii, handlu i hotelarstwa. Uczniowie SP nr 34 z Rybnika i 36 z Boguszowic rozkoszowali się smakiem pierogów i bawili się setnie. Kolejne warsztaty już wkrótce, zapraszamy!

Warsztaty zawodoznawcze – wspieramy dobre wybory.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych, wspiera wybory przyszłych uczniów szkół ponadpodstawowych. Co roku organizujemy cykl warsztatów zawodoznawczych, dzięki którym młodzież  poznaje swoje predyspozycje zawodowe i poznaje kierunki kształcenia naszej szkoły oraz zalety nauki w branżowej szkole zawodowej i technikum.

Warsztaty obejmują branże:
ekonomiczną
gastronomiczną
handlową
hotelarską
reklamową

 

Młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 w Rybniku już dziś myśli o swojej karierze zawodowej i wyborze przyszłej szkoły, dlatego 19 listopada 2018r. od rana uczniowie klas ósmych zmagali się z ciekawostkami logistycznymi, zastosowaniem urządzeń handlowych i ekonomicznych, retuszem w Photoshopie, obsługą recepcji hotelowej i pieczeniem wytrawnych muffinek.

W atmosferze świetnej zabawy i z wytrawną babeczką (upieczoną przez ósmoklasistów w naszych pracowniach gastronomicznych) w ręku uczniowie mieli okazję poznać tajniki zawodów, w których kształci rybnicki ekonomik.

Jesteśmy szkołą, która myśli o przyszłości młodych rybniczan i już po raz drugi organizujemy, zgodnie z podstawą programową doradztwa zawodowego, warsztaty zawodoznawcze dla tegorocznych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, gdyż właściwy wybór kierunku kształcenia gwarantuje pomyślny start na rynku pracy.