Kim jest Barista?

To ekspert w dziedzinie profesjonalnego przyrządzania kawy. Musi on nie tylko zrobić perfekcyjne espresso czy spienić mleko, ale również tworzyć wiele napojów kawowych oraz zajmować się konserwacją sprzętu. Profesjonalny barista dodaje restauracji czy kawiarni prestiżu.

Dlatego ZSE-U kolejny raz umożliwił swoim uczniom udział w KURSIE BARISTYCZNYM dzięki projektowi „Wyższy poziom gastronomii” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Młodzież wzięła udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych pogłębiając naukę o kawie, jej gatunkach, sposobach rozróżniania, parzenia i profesjonalnym sprzęcie. Podczas kursu zaparzono hektolitry kawy. Zgłębiono również Latte art czyli umiejętności zdobienia napojów kawowych tak, aby napój nie tylko zachwycał smakiem, ale i przyciągał wzrok.

Każdy z 30 kursantów otrzyma certyfikat, który będzie potwierdzeniem zdobycia określonej wiedzy i umiejętności. Uzyskanie dodatkowych kwalifikacji z pewnością przyda się w przyszłej pracy zawodowej.

Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy do fotorelacji.

https://www.facebook.com/wyzszypoziom.gastronomii