Projekt „Zdobywamy doświadczenie na międzynarodowej arenie – praktyki zawodowe w Hiszpanii i Francji o numerze 2019-1-PL01-KA102-061922 w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

W tym tygodniu zakończyliśmy działania w projekcie unijnym „Zdobywamy doświadczenie na międzynarodowej arenie – praktyki zawodowe w Hiszpanii i Francji”. Ostatnie działania, które miały miejsce w zeszłym tygodniu to warsztaty gastronomiczne, w ramach których uczniowie przygotowywali desery i koktajle według przywiezionych receptur hiszpańskich oraz pokaz parzenia różnego rodzaju kaw.

Następnego dnia w sali teatralnej zostały rozdane certyfikaty europass uczestnikom praktyk.

W ramach projektu na praktyki do Hiszpanii pojechały dwie grupy uczestników: w marcu 2020 roku ośmioosobowa grupa z klasy technik żywienia i usług gastronomicznych do Saragossy, a w lipcu 2021 roku siedemnastoosobowa grupa z klas: technik logistyk, technik hotelarz, technik żywienia i usług gastronomicznych do Sevilli.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu projektu serdecznie dziękujemy.