Kontynuując tradycję, podobnie jak w ubiegłym roku i dwa lata temu 19 kwietnia 2024 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce górskiej z okazji Dnia Ziemi.

Tym razem wybraliśmy Magurkę Wilkowicką, szczyt o wysokości 909 m n.p.m. w Beskidzie Małym (Karpaty). Wycieczkę rozpoczęliśmy w Wilkowicach skąd szlakiem czerwonym przeszliśmy na szczyt Magurki. Na szczycie czekało na nas ciepłe schronisko, ognisko, pieczenie kiełbasek i zasłużony odpoczynek 😉

W drodze powrotnej, schodząc z Magurki szlakiem niebieskim przez Przełęcz Przegibek zdobyliśmy jeszcze Gaiki (808 m n.p.m.) a potem było już tylko z górki czerwonym szlakiem do Straconki, gdzie czekał już na nas autokar.

Wszystkim uczestnikom wycieczki dziękuję za wspólny wyjazd (wysiłek ;), mam nadzieję, że za rok uda nam się zdobyć kolejny szczyt!

Z kolei klasy 1TGP i 2TGP miały możliwość zwiedzenia Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Podczas pobytu uczniowie wzięli udział w niezwykle ciekawej grze terenowej, po której mogli spędzić wspólne chwile przy ognisku.

Innym sposobem świętowania tego dnia było włączenie się do akcji sprzątania świata – młodzież z klasy 1TBP bardzo aktywnie sprzątała teren wokół naszej szkoły.

Pozostała społeczność szkoły włączyła się do akcji poprzez udział w konkursie fotograficznym “Planeta vs. tworzywa sztuczne”, którego efekty można podziwiać przy wejściu do naszej szkoły.