23 kwietnia odbył się w Pszczynie międzyszkolny konkurs turystyczno – hotelarski „Turystyka kwalifikowana – ROWEREM W PODRÓŻ MARZEŃ„. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 2 TAP – Maja Kopczyńska i Hania Stempniak. W czasie zmagań konkursowych zespoły z 12 szkół województwa śląskiego miały za zadanie:

– wykazać się ogólną wiedzą z zakresu turystyki i hotelarstwa

– znajomością atrakcji turystycznych na świecie i w Polsce

– wykonać zadanie z mapą

– wypełnić dokumentację związaną z pobytem gościa w hotelu oraz

– znać szlaki rowerowe w Polsce i ich oznakowanie.

Po eliminacjach wstępnych Maja i Hania awansowały do półfinału konkursu, gdzie przedstawiały wylosowaną scenkę tematyczną w języku angielskim. W czasie półfinału odpowiadały również na pytania z zakresu obsługi konsumenta oraz usług żywieniowych w hotelarstwie.

Zmagania konkursowe oceniali profesjonaliści z branży turystycznej i hotelarskiej, m.in. Pani Anna Chwałko – dyrektor regionalna IGHP na Śląsku i dyrektor generalna Best Western Hotel Mariacki oraz Browaru Mariacki w Katowicach oraz Pan Radosław Szafranowicz – Małozięć – dyrektor firmy szkoleniowo – doradczej Kadry Turystyki, pilot wycieczek, rezydent turystyczny, przewodnik turystyczny, wykładowca akademicki, międzynarodowy trener WFTGA i autor książek dla branży turystycznej.

Nasze uczennice wykazały się bardzo dobrą współpracą w zespole, kreatywnością i dużą wiedzą ogólną. Jury doceniło umiejętność radzenia sobie przez nie w każdej sytuacji, kulturę i estetykę ubioru.

W zmaganiach konkursowych ostatecznie zajęły wysokie 5 miejsce, znajdując się bezpośrednio za 4 finalistów.

Konkurs w Pszczynie to debiut Mai i Hani, dlatego serdecznie im gratulujemy tak udanego występu! I oczywiście trzymamy kciuki za kolejne konkursy!